Galeria

#Posłuchaj#Wybierz#Zdecyduj

Ferie w Jaciążku

To był tydzień pełen wrażeń. Śródroczny, zimowy odpoczynek 80.osobowej grupy podopiecznych Mazowieckiej WK OHP upłynął pod znakiem sportu i rekreacji.

Widzę - rozmawiam - reaguję

Konferencja w Siedlcach

Uroczyste otwarcie

Były gratulacje, życzenia pomyślności i dalszego rozwoju… 5 października był dla pracowników Mazowieckiej WK OHP okazją do świętowania otwarcia nowej siedziby firmy.

Pieniny bez nudy, czyli raj dla piechurów…

Klimat, krajobraz, zróżnicowany teren, a do tego przyjazna turystom infrastruktura … Młodzież z Mazowsza - w ramach programu grantowego pn. „Aktywny wypoczynek z OHP – 2019” - od 13 do 20 sierpnia wypoczywała w Szczawnicy.

Karkonosze latem

20-osobowa grupa uczestników z Mazowieckiej WK OHP przebywała w dniach 8 – 15 lipca na obozie letnim w Mysłakowicach. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach programu grantowego pn. Aktywny wypoczynek z OHP - 2019 r. i głównym jego założeniem było poznanie „historii i współczesności Dolnego Śląska”.

„I tak się trudno rozstać…”

Spływy kajakowe, rajdy rowerowe, warsztaty plastyczne, wycieczki, zajęcia i zawody sportowe - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla podopiecznych Mazowieckiej WK OHP, którzy uczestniczyli w kolejnym turnusie wypoczynku w Jaciążku.

"I tak się trudno rozstać..."

Lato w Jaciążku

To był tydzień pełen wrażeń. Uczestnicy z mazowieckich jednostek wychowawczo-opiekuńczych – w ramach akcji „Lato z OHP” - wypoczywali na obozie w Jaciążku.

Zakończenie roku szkoleniowego

Finis coronat opus… 18 czerwca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Jaciążku odbyła się wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego. Nie zabrakło pochwał, dyplomów i upominków za osiągnięcia w nauce i społeczne zaangażowanie… Galę zaszczycili swoją obecnością: Wiesław Leszko - Komendant Wojewódzki Mazowieckiej WK OHP, kapelan MWK OHP ksiądz komandor Marian Próchniak, duszpasterz parafii w Jaciążku, przedstawiciele Zespołu Kształcenia i Wychowania w MWK OHP, reprezentanci szkół oraz bohaterowie dnia – wychowankowie ośrodka wraz z rodzicami i delegacjami uczestników i kadry wychowawczej z Mazowsza. Galę rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, sprawowana w intencji młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców - dziękczynna za otrzymane łaski w roku szkolnym i katechetycznym. Mszę celebrowali ks. proboszcz miejscowej parafii oraz kapelan MWK OHP. Następnie w sali widowiskowo – sportowej ośrodka odbyła się część oficjalna. Wiele ciepłych słów skierował do młodych ludzi Komendant Wojewódzki Wiesław Leszko, który w swoim okolicznościowym przemówieniu, podkreślił profesjonalizm kadry OHP w procesie przygotowania młodych ludzi do aktywnego funkcjonowania na rynku pracy. Gratulował młodzieży pasji, zaangażowania, sukcesów w nauce, sporcie oraz konkursach tematycznych i życzył wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Sympatycznym i najbardziej oczekiwanym momentem uroczystej gali było wręczenie nagród za najlepsze wyniki edukacyjne, zaangażowanie w życie jednostek, udział w konkursach lokalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Dostrzeżone zostały także pozytywne zmiany, jakie zaszły w podejściu młodzieży do nauki i obowiązków szkolnych. Po części oficjalnej podopieczni 7 – 2 OSiW – gospodarze tegorocznej wojewódzkiej uroczystości - przedstawili barwny program artystyczny. Na zakończenie młodzież została poinformowana o tym, że w ośrodku podczas letniego wypoczynku trwać będzie akcja „Lato z OHP”, gdzie na potrzeby uczestników przygotowana została atrakcyjna oferta różnorodnych zajęć.