Galeria

Talenty Mazowsza

26 kwietnia w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie odbyła się uroczysta gala poświęcona prezentacji dokonań uzdolnionych uczestników w ramach VIII Wojewódzkiego Przeglądu Artystycznego Młodzieży OHP.

Świadomie wyceluj swój sukces edukacyjny

24 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim odbyła się XV Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Organizatorami wydarzenia byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Mińsku Mazowieckim oraz Starosta Miński – Pan Antoni Jan Tarczyński

W hołdzie Błękitnej Armii …

21 kwietnia Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP była współorganizatorem uroczystości ku czci generała Józefa Hallera

„Tak jak malował pan Chagall”

18 kwietnia uczestnicy z Rabsztyńskiej udali się w wirtualną i realną podróż śladem wolskich judaików. Forma i tematyka zajęć została zainspirowana - przypadającą w tym roku - 75. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Wszyscy byli zwycięzcami ...

Tradycji stało się zadość… 13 i 14 kwietnia, w 7-2 OSiW, reprezentanci mazowieckich jednostek opiekuńczo – wychowawczych przystąpili do konkursowych zmagań pn. „Sprawny w zawodzie”.

Mobilni na rynku - bądź autorem Swojej Kariery

27 marca w Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku odbyły się X Targi Edukacji pod hasłem „Mobilni na rynku – bądź autorem swojej kariery”

Dobre Praktyki w Doradztwie Zawodowym - konferencja w Siedlcach

22 marca w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach przy współudziale jednostek Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach oraz 7-7 Hufca Pracy w Siedlcach - odbyła się konferencja poświęcona dobrym praktykom w doradztwie zawodowym

Rozstrzygnięcie Konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną

W Mazowieckiej WK OHP rozstrzygnięty został tegoroczny konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę wielkanocną. Celem artystycznych zmagań było poddanie refleksji sensu Zmartwychwstania Pańskiego oraz rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności młodzieży. Młodzi ludzie mieli szansę otworzyć się na własną wrażliwość estetyczną, rozwinąć wyobraźnię i kultywować tradycje tego najstarszego i najważniejszego święta wszystkich chrześcijan.

„Być Glamour”

czyli… podopieczni praskiej jednostki 7 – 4 HP i ich zabawa w modeling…. Grupa młodzieży zainspirowana spotkaniem zorganizowanym w ramach koła zainteresowań wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, a wszystko przy pomocy wykwalifikowanego fotografa i wychowawcy praskiej jednostki – Mirosława Sawicza

XI Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych uczelni i Szkół Ponadgimnazjalnych

Ku przyszłości zawodowej - Pod takim hasłem 15 marca w ZSP Nr 3 w Siedlcach odbyły się XI Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych uczelni i Szkół Ponadgimnazjalnych. Organizatorami Targów byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach, Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, oraz Stowarzyszenie Przyjaciół ZSP Nr 3. Patronat honorowy objęli: Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty i Wojciech Kudelski - Prezydent Miasta Siedlce. Uroczystego otwarcia Targów dokonał pan Krzysztof Grzegorczuk - dyrektor goszczącej placówki. Warto nadmienić, iż wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, oświaty i rynku pracy. Swoją ofertę przedstawiło ponad 27 uczelni wyższych z całej Polski, 7 szkół pomaturalnych, wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Miasta Siedlce oraz 6 instytucji użyteczności publicznej z Siedlec.