Galeria

„Najsprawniejsi” na Mazowszu

W dniach 6 i 7 kwietnia, w 7 – 2 OSiW w Jaciążku, odbył się wojewódzki etap konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie” w kategorii – kucharz i fryzjer.

Pierwsza pomoc …

Z inicjatywy warszawskiego ROSZM młodzież z mazowieckich jednostek wychowawczo – opiekuńczych uczestniczyła w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej i otwartej charytatywnej akcji… Kurs zorganizowany został w 7 – 3 OSiW w Radomiu.

„Przywieźli Im Polskę…”

18 lutego, w siedzibie XXVI Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie, Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, Poczta Polska oraz Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie zainaugurowali wielkanocną zbiórkę dla Polaków na Kresach Wschodnich.

I tak się trudno rozstać …

Emocje, świetna zabawa oraz dni pełne wrażeń … Od 4 do 8 lutego ponad 80.osobowa grupa młodzieży z mazowieckich jednostek wychowawczo – opiekuńczych przebywała na zimowisku w Jaciążku - spędzając swój wolny czas rekreacyjnie, sportowo i edukacyjnie.

Zimowy relaks

Dobiegł końca pierwszy tydzień ferii … Młodzież z mazowieckich jednostek wychowawczo – opiekuńczych spędziła swój wolny czas przyjemnie i pożytecznie. Zima w mieście wcale nie musi być nieatrakcyjna i nudna. Wszyscy zainteresowani ofertą programu pn.” Zima z OHP” mają do dyspozycji całą gamę różnorodnych aktywności.

"Mikołajkowo" w Siedlcach

4 grudnia do 7-7 Hufca Pracy przybyli niecodzienni goście –przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Siedlcach.

„Sprawa Polski jest najważniejsza…”

Uczestnicy 7-2 HP wzięli udział w tegorocznych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kto Ty jesteś…?

8 listopada „Aktywni” z siedleckiej jednostki 7 – 7 HP wraz z kadrą wychowawczą zorganizowali dla dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Hołubli warsztaty patriotyczne dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Kurier Jubileuszowy!

7 listopada od rana na ulicach Warszawy można było spotkać „przedwojennych gazeciarzy” - wolontariuszy z Mazowieckiej WK OHP, którzy w strojach epoki, w ośmiu newralgicznych punktach stolicy wręczali przechodniom jubileuszowe wydanie Kuriera Ilustrowanego Społecznego…

Dla Niepodległej

5 listopada Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, na terenie węzła ekspedycyjno-rozdzielczego Poczty Polskiej w Warszawie, wzięli udział w akcji pakowania i wysyłki flag państwowych. W przedsięwzięciu uczestniczyli również wolontariusze z mazowieckich jednostek 7 – 4, 7 – 9, 7 – 32 HP.