Galeria

Lato w Jaciążku

To był tydzień pełen wrażeń. Uczestnicy z mazowieckich jednostek wychowawczo-opiekuńczych – w ramach akcji „Lato z OHP” - wypoczywali na obozie w Jaciążku.

Zakończenie roku szkoleniowego

Finis coronat opus… 18 czerwca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Jaciążku odbyła się wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego. Nie zabrakło pochwał, dyplomów i upominków za osiągnięcia w nauce i społeczne zaangażowanie… Galę zaszczycili swoją obecnością: Wiesław Leszko - Komendant Wojewódzki Mazowieckiej WK OHP, kapelan MWK OHP ksiądz komandor Marian Próchniak, duszpasterz parafii w Jaciążku, przedstawiciele Zespołu Kształcenia i Wychowania w MWK OHP, reprezentanci szkół oraz bohaterowie dnia – wychowankowie ośrodka wraz z rodzicami i delegacjami uczestników i kadry wychowawczej z Mazowsza. Galę rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, sprawowana w intencji młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców - dziękczynna za otrzymane łaski w roku szkolnym i katechetycznym. Mszę celebrowali ks. proboszcz miejscowej parafii oraz kapelan MWK OHP. Następnie w sali widowiskowo – sportowej ośrodka odbyła się część oficjalna. Wiele ciepłych słów skierował do młodych ludzi Komendant Wojewódzki Wiesław Leszko, który w swoim okolicznościowym przemówieniu, podkreślił profesjonalizm kadry OHP w procesie przygotowania młodych ludzi do aktywnego funkcjonowania na rynku pracy. Gratulował młodzieży pasji, zaangażowania, sukcesów w nauce, sporcie oraz konkursach tematycznych i życzył wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Sympatycznym i najbardziej oczekiwanym momentem uroczystej gali było wręczenie nagród za najlepsze wyniki edukacyjne, zaangażowanie w życie jednostek, udział w konkursach lokalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Dostrzeżone zostały także pozytywne zmiany, jakie zaszły w podejściu młodzieży do nauki i obowiązków szkolnych. Po części oficjalnej podopieczni 7 – 2 OSiW – gospodarze tegorocznej wojewódzkiej uroczystości - przedstawili barwny program artystyczny. Na zakończenie młodzież została poinformowana o tym, że w ośrodku podczas letniego wypoczynku trwać będzie akcja „Lato z OHP”, gdzie na potrzeby uczestników przygotowana została atrakcyjna oferta różnorodnych zajęć.

Survival w Jaciążku

W dniach 13 – 14 czerwca amatorzy survivalu z mazowieckich jednostek opiekuńczo – wychowawczych uczestniczyli w imprezie – „Survival w Jaciążku”. Imprezę zorganizowała kadra wychowawcza 7-7 HP z Siedlec oraz 7-19 HP z Mińska Mazowieckiego, dzięki gościnności kierownictwa Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Jaciążku

Targowisko Kariery

12 czerwca w hotelu Sangate w Warszawie - CEiPM OHP Warszawa wraz z CEiPM OHP Siedlce - w imieniu Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP zorganizowały wydarzenie pod hasłem „Targowisko Kariery”. Inicjatywa skierowana została do ludzi młodych – uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych, oraz ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych podbudową własnego warsztatu wiedzy na temat rynku pracy, kompetencji miękkich oraz postaw przedsiębiorczych.

„Futbol, futbol, futbol, przeżyjmy to jeszcze raz…”

Piłkarskie emocje królowały na siedleckim Stadionie Miejskim, gdzie na jednym z boisk odbywał się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej OHP CAMP.

W hołdzie współtwórcy Niepodległej

„Najsprawniejsi” na Mazowszu

W dniach 6 i 7 kwietnia, w 7 – 2 OSiW w Jaciążku, odbył się wojewódzki etap konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie” w kategorii – kucharz i fryzjer.

Pierwsza pomoc …

Z inicjatywy warszawskiego ROSZM młodzież z mazowieckich jednostek wychowawczo – opiekuńczych uczestniczyła w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej i otwartej charytatywnej akcji… Kurs zorganizowany został w 7 – 3 OSiW w Radomiu.

„Przywieźli Im Polskę…”

18 lutego, w siedzibie XXVI Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie, Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, Poczta Polska oraz Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie zainaugurowali wielkanocną zbiórkę dla Polaków na Kresach Wschodnich.

I tak się trudno rozstać …

Emocje, świetna zabawa oraz dni pełne wrażeń … Od 4 do 8 lutego ponad 80.osobowa grupa młodzieży z mazowieckich jednostek wychowawczo – opiekuńczych przebywała na zimowisku w Jaciążku - spędzając swój wolny czas rekreacyjnie, sportowo i edukacyjnie.