Galeria

Pomagają, bo mogą...

Warszawskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży we współpracy z Fundacją DKMS oraz wolontariuszami z mokotowskiej jednostki 7 – 32 HP zorganizowało 20 października „Dzień Dawcy Szpiku”.

Regionalne Spotkanie „Aktywnych”

W dniach 12 – 14 października, w 7 - 2 Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Jaciążku, odbyło się Regionalne Spotkanie Młodzieży Aktywnej z Warmińsko – Mazurskiej WK, Podlaskiej WK, CKiW w Gołdapi oraz Mazowieckiej WK.

Aktywni „Aktywni”

Samorządowcy z 7 – 6 HP mają świadomość, że w otaczającej nas przestrzeni jest wiele miejsc, w których można pomagać, tak jak jest też bardzo wiele czynności, które można wykonać …

Wojewódzka inauguracja roku szkoleniowego

4 września w 7-02 OSiW w Jaciążku odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkoleniowego 2018/2019.

Projekt "Ząbkowska 9. Odlatujemy"

Kim jest artysta naszych czasów? – zastanawiali się uczestnicy z 7 – 7 HP, którzy pod kierunkiem Piotra Janowskiego, współrealizowali projekt instalacji - wolnej od tradycji, reguł i konwencji …

Uczcili zdobycie PAST-y

20 sierpnia 1944 roku powstańcy warszawscy zdobyli gmach PAST-y. W uroczystości rocznicowej upamiętniającej jeden z największych sukcesów walczącej stolicy wzięli udział uczestnicy z warszawskich jednostek opiekuńczo – wychowawczych.

Mazowsze upamiętniło zdobycie Nordwache

3 sierpnia 1944 roku żołnierze z batalionu „Chrobry I” zdobyli na warszawskiej Woli „Nordwache” - budynek, w którym mieściła się siedziba żandarmerii niemieckiej. 3 sierpnia 2018 roku, delegacja młodzieży i kadry wychowawczej Mazowieckiej WK OHP oddała hołd bohaterom …

Galeria Ochotnicze Hufce … Pamięci

1 sierpnia kilkudziesięciu wolontariuszy z warszawskich jednostek wychowawczo – opiekuńczych oddało hołd prekursorom wolnej Polski. Młodzi ludzie wzięli udział w przedsięwzięciu upamiętniającym 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

„Lato, lato …”

Emocje, świetna zabawa oraz dni pełne wrażeń … W 7 – 2 OSiW w Jaciążku trwa trzeci turnus wypoczynku letniego. Od 29 czerwca młodzież ze wszystkich jednostek wychowawczo – opiekuńczych Mazowieckiej WK spędza tu swoje pierwsze dni wakacyjnej beztroski … Wśród atrakcji zaplanowanych przez kadrę wychowawczą znajdują się m.in.: rozgrywki sportowe, emocjonujące spływy kajakowe, rajdy rowerowe, gry logiczne, dyskoteki, ogniska czy spotkania z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy.

„Bliżej Niepodległości”

Uczestnicy wyszkowskiej jednostki 7 – 8 HP - w przededniu zakończenia roku szkolnego – wzięli udział w nieszablonowej lekcji historii w plenerze… Natalia, Ilona, Sylwia, Rafał i Michał napisali interesującą, emocjonalną i ekspresyjną relację z tego przedsięwzięcia….