OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

NIE PALĘ, NIE PIJĘ, NIE BIORĘ

Pogadanka na temat używek
 

W poniedziałek 22 lipca młodzież 7-9 ŚHP wzięła udział w warsztatach plastycznych i wykonała plakat w ramach programu wojewódzkiego „Nie palę, nie piję, nie biorę”.
Zajęcia miały na celu uzmysłowienie uczestnikom spotkania rozmaitych cywilizacyjnych zagrożeń takich jak alkohol, narkotyki, papierosy oraz nauczenie ich zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Przeprowadzona pogadanka uświadomiła młodzież, jak trudno jest wyjść z nałogu, dlatego zanim się czegoś skosztuje trzeba pamietać o konsekwencjach.  Najlepszym wyjściem jest nie wchodzić – stwierdziła młodzież.   Młodzież wraz z wychowawcami zastanawiała się, dlaczego ludzie sięgają po używki. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak można sądzić, że może to być m.in. chęć spróbowania czegoś nowego, stres, wpływ grupy rówieśniczej itp. Jedno jest pewne zawsze łatwiej jest wejść, a trudniej wyjść. Dlatego ważne są asertywne zachowania bez względu na to, co powiedzą o nas inni, nawet, jeśli groziłoby to eliminacją z grupy.  Zajęcia zakończyły się rozmową na temat różnych form spędzania czasu wolnego w sposób produktywny pod hasłem: „Zamiast palić i ćpać wolę w nogę grać”.

 

 

Młodzież  Śhp 7-9 wykonuje plakat pt. „Nie palę, nie piję, nie biorę”
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Wakacyjny kolaż pt. „Lato z OHP” w wykonaniu chłopca ze środowiska lokalnego
 

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004