OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Uczestnicy chętnie słuchali uwag i sugestii wychowawcy Andrzeja Syski
 

Boże Narodzenie to jedno z ważniejszych świąt, warto więc nie zostawiać przygotowań na ostatnią chwilę.


Chociaż do świąt pozostał jeszcze ponad miesiąc, w 7 – 35 HP w Warszawie już można było poczuć tę specjalną atmosferę. Działo się to za sprawą konkursu na kartkę świąteczną organizowanego przez Komendę Główną OHP oraz Krajowe Duszpasterstwo OHP.

17 listopada o godzinie 10.00, w siedzibie hufca na warszawskich Bielanach uczestnicy stawili się na konkurs z głowami pełnymi pomysłów i zapałem do twórczej pracy. Nasi wychowankowie mieli do dyspozycji kartony, farby, kredki oraz wszystkie materiały potrzebne do stworzenia oryginalnych kartek świątecznych. Wychowawca 7- 35 HP Andrzej Syska na początku spotkania zapoznał młodzież z zasadami i celem konkursu, a następnie wszyscy w skupieniu przystąpili do pracy.

 

 

Prace uczestników 7 – 35 HP w Warszawie
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, także dla naszych uczestników, tworzenie świątecznych kartek sprawiło, że już teraz w bielańskim hufcu pojawił się uroczysty nastrój. Chwila po chwili powstawały kartki o niepowtarzalnych kształtach i wzorach. Spontanicznie nasi wychowankowie rozpoczęli opowiadanie zabawnych historii i wspomnień związanych z Bożym Narodzeniem. Do wspominania i opowiadań dołączył się każdy uczestnik spotkania, także kadra hufca. Dzięki zajęciom wszyscy mieliśmy okazję lepiej się poznać.
Dodatkowo młodzież ujawniła swój twórczy potencjał i talent, niejednokrotnie na co dzień skrywany.

Gdy na zakończenie spotkania nasi wychowankowie oglądali swoje prace, to z podziwem patrzyli jak wzajemna inspiracja obudziła w nich prawdziwych artystów. Przygotowania do konkursu na kartę świąteczną wprawiły młodzież w doskonały nastrój. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku lub z okazji kolejnego konkursu spotkamy się znów w równie inspirującej atmosferze.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004