Strona główna  >   Lista aktualności   >   Sięgnij po wiedzę ...

Sięgnij po wiedzę ...

Młodzież z 7 – 2 OSiW -  po otrzymaniu opasek i identyfikatorów uprawniających do wejścia na teren zwiedzania Centrum Nauki Kopernik - rozpoczęła swą wielką,  „naukową” przygodę…
Już sama aranżacja przestrzeni -  śmiejący się i mówiący robot, wielkie wahadło z kulą - pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi, od razu wprowadziło młodzież w klimat fantastycznego i nowoczesnego laboratorium, w którym łącząc naukę z zabawą tłumaczy otaczające nas zjawiska. 
Młodzi ludzie – w ramach programu kulturalno – oświatowego pn. „Sięgnij po wiedzę” -   brali udział w Teatrze Wysokich Napięć, zwiedzali galerie, dotykali, eksperymentowali z różnymi urządzeniami nowoczesnej techniki, które nie tylko pozwoliły im zrozumieć świat, ale i pokazały, że każdy może być jego odkrywcą. Przez kilka godzin uczestnicy,  indywidualnie i w grupie,  mogli brać udział w różnych doświadczeniach. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się symulacja jazdy samochodem pod wpływem alkoholu,  laboratorium chemiczne i fizyczne oraz wizualizująca wyładowania atmosferyczne „drabina Jakuba”.
W Planetarium młodzi ludzie obejrzeli film w technice 3D zatytułowany  „Na Skrzydłach Marzeń”, obejrzeli ciekawą wystawę pn. „Ziemia, łącząc się nawet z satelitą NOAA15.  Inną  ciekawostką tej wystawy był meteoryt, którego upadek zaobserwowany był w pobliskiej Ostrołęce w 1868 roku.
- Wiele eksponatów stanowiło dla nas zagadkę. Niestety, by doświadczyć wszystkiego trzeba przeznaczyć wiele godzin, więc do Centrum wrócimy jeszcze na pewno, zwłaszcza, że czas w tym niesamowitym miejscu mija jakby niepostrzeżenie, a dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody - stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Dziękujemy za tak fantastyczną niespodziankę – komentowali rozemocjonowani uczestnicy.


DATA PUBLIKACJI: 2019-01-10 » Pozostałe aktualności