Strona główna  >   Lista aktualności   >   Wolontariackie kartki z kalendarza…

Wolontariackie kartki z kalendarza…

„Aktywni” z 7 – 6 HP podejmują szereg przedsięwzięć na rzecz integracji ze środowiskiem lokalnym oraz budowania pozytywnego wizerunku uczestników jednostki.
W siedzibie ZGN Wola młodzież uczestniczyła w wyjątkowym - ekologicznym wydarzeniu pod nazwą „Ptasie domki za elektro – złomki”. W siedzibie ZGN Wola wolontariusze pomagali  dzieciom z wolskich szkół i przedszkoli projektować  karmniki dla ptaków i przyozdabiać je według własnej inwencji twórczej, a także  lepić ptaszki z gliny.  Wychowawca z wolskiej jednostki – Robert Wałaszewski, dodatkowo pokazywał ciekawe techniki plastyczne, za pomocą których można było przemienić surowce wtórne w interesujące kompozycje o nowym i często zaskakującym zastosowaniu.  Wartością dodaną tego ekologiczno – artystycznego przedsięwzięcia była zbiórka zużytego drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do specjalnie podstawionego  kontenera. 
Innym razem wolscy  „Aktywni” wraz z dziećmi z Publicznego Przedszkola Kwiatki św. Franciszka wyruszyli na spotkanie z kolorową jesienią. Uczestnicy, wraz z wychowawcą Robertem Wałaszewskim, zaprosili swoich młodszych kolegów do udziału w zajęciach plastycznych. Dzieci tworzyły kąciki przyrodnicze w których znalazły się własnoręcznie wykonane jeżyki, kwiaty jesienne, żołędziowe i kasztanowe zwierzątka i ludziki, przystrajały różnokolorowymi liśćmi narysowane na dużym plakacie drzewo i śpiewały piosenki o jesieni.

Nadmienić należy, że  wolontariusze opiekują się również grobem Izabeli Zaruskiej – żony generała Mariusza Zaruskiego – „człowieka renesansu” -  „fotografika, malarza, poety, marynarza i podróżnika, konspiratora, zesłańca, legionisty, ułana, wreszcie generała brygady i adiutanta generalnego Stanisława Wojciechowskiego - prezydenta RP, taternika, ratownika, instruktora i popularyzatora narciarstwa i turystyki górskiej,  założyciela Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, instruktora harcerskiego i wychowawcy młodzieży”. Izabela Zaruska zawsze wspierała działalność swojego męża.  Aresztowano ją razem z nim i wywieziono na Wschód. Pracowała ciężko na Syberii, w tajdze w Kraju Norylskim i w Kazachstanie. Udało jej się powrócić do kraju. Tu opiekowali się nią wychowankowie jej męża. Jej jedynym marzeniem było to, by pamięć o jej mężu trwała…
 


DATA PUBLIKACJI: 2018-11-14 » Pozostałe aktualności