Strona główna  >   Lista aktualności   >   Kto Ty jesteś…?

Kto Ty jesteś…?

8 listopada „Aktywni” z siedleckiej jednostki 7 – 7 HP wraz z kadrą wychowawczą zorganizowali dla dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Hołubli warsztaty patriotyczne dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Duża wrażliwość emocjonalna, żywa wyobraźnia małego dziecka sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny, który pozostaje na całe życie. Dzięki temu wejdzie ono w dorosłe życie świadome swojej tożsamości narodowej, wrażliwe na sprawy i zmiany dokonujące się w Polsce.
- Dla przedszkolaka Ojczyzną jest jego wieś czy miasto, w którym mieszka, miejsca, gdzie wszystko jest znajome i bliskie, gdzie czuje się po prostu bezpieczny. Związki z krajem rozpoczynają się od więzi z rodziną, przedszkolem, najbliższą okolicą. Ten krąg stopniowo rozszerza się – mówiła kadra 7-7 HP.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w proponowanych aktywnościach - wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w quizie o Polsce. Z chęcią podjęły się też wykonania flag, które zaniosły do swoich domów. Wiele radości sprawiło maluszkom dekorowanie muffinek – przygotowanych przez społeczność 7 – 7 HP - elementami w kolorystyce barw narodowych. 
Warsztaty posłużyły kształtowaniu postawy przywiązania do kraju i wprowadziły dzieci  w świat wartości uniwersalnych.
 


DATA PUBLIKACJI: 2018-11-08 » Pozostałe aktualności