Strona główna  >   Lista aktualności   >   Lipcowe rewolucje z OHP

Lipcowe rewolucje z OHP

Od 16 do 20 lipca Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Warszawie zorganizowało cykl warsztatów pod hasłem „Lipcowe Rewolucje z OHP”. To druga edycja spotkań młodzieży i osób poszukujących pracy ze specjalistami z MCIZ.
Projekt „Lipcowych Rewolucji z OHP” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców. W warsztatach wzięło udział 79 osób z Warszawy i okolic. Program miał na celu wzmocnienie samoświadomości i refleksyjnego zarządzania własnym potencjałem na rynku edukacyjno- zawodowym.
W tym roku ze względu na potrzeby  rynku  i aktualny model pracy,  tematem przewodnim były kompetencje „miękkie”, których znaczenie podkreślają zarówno pracodawcy, jak i eksperci od kształcenia. 
W ciągu pięciu dni szkoleń uczestnicy uczyli się sposobów wyznaczania celów, budowania strategii ich realizacji oraz technik wzmacniania motywacji adekwatnych do swojej osobowości, temperamentu i kanału przyswajania informacji.  W dalszej części uczestnicy pod okiem specjalistów z MCIZ mogli usprawnić własną efektywność poprzez poznanie i przećwiczenie różnorodnych technik zarządzania sobą w czasie, sposobów komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz poprawić swoją asertywność. W ostatniej części, w trakcie wielu różnorodnych ćwiczeń i zadań, uczestnicy mieli szansę popisać się swoją kreatywnością i innowacyjnością, które w licznych rankingach przeprowadzanych wśród pracodawców, znajdują się w pierwszej dziesiątce „kompetencji przyszłości”.
Tegoroczna edycja przebiegła w atmosferze, sprzyjającej rozwojowi, wymianie doświadczeń i wyciąganiu konstruktywnych wniosków, inspirujących do dalszej pracy na rzecz osób planujących swoją drogę edukacyjno-zawodową.


DATA PUBLIKACJI: 2018-07-25 » Pozostałe aktualności