Strona główna  >   Lista aktualności   >   Rozszyfrować dress code - czyli warsztaty metamorfozy w Siedlcach

Rozszyfrować dress code - czyli warsztaty metamorfozy w Siedlcach

17 lipca w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Siedlcach odbyły się zajęcia z kreowania wizerunku oraz wizażu dla  uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia”. W ramach warsztatów specjalistki wizażu i kreowania wizerunku wyjaśniały i pokazywały beneficjentom, jak ważny jest strój biznesowy, tzw. dress code, w którym dobór żadnego z elementów nie jest dziełem przypadku. Prowadzące zaznaczyły, że stosowanie podstawowych zasad w ubiorze wpływa na poziom pewności siebie, zwłaszcza w takich sytuacjach jak rozmowa o pracę czy wystąpienie publiczne. W przypadku mężczyzn klasyczny dress code opiera się na ciemnym garniturze i krawacie, oraz jasnej koszuli i klasycznych półbutach, zaś panie mają większe pole manewru, ponieważ mogą wybierać jako strój do pracy klasyczną spódnicę i elegancką bluzkę, kostium, spodnie i koszulę, sukienkę.
Zasady dress code’u dotyczą także dodatków takich jak biżuterii oraz  makijażu – jednak nie każdy o tym istotnych elementach pamięta. Prowadzące sugerowały uczestnikom, że dodatki i makijaż nie powinny być bardzo wyraziste i rzucające się w oczy , a biżuteria zbyt widoczna, zgodnie z zasadą -  im mniej, tym lepiej . Cechą charakterystyczną ubrań odpowiadającym zasadom dress code’u jest to, że są proste, ponadczasowe i neutralne i  sprawdzą się w większości sytuacji zawodowych.                                                                                                               
Kolejnym etapem warsztatów była metamorfoza , ramach której  każdy z uczestników otrzymał cenne wskazówki jak dobrać odpowiedni strój, makijaż oraz fryzurę na spotkanie rekrutacyjne . Podczas usług stylizacji kosmetycznych i fryzjerskich uczestnicy mogli zmienić swój wygląd i zobaczyć jak taka zmiana wpłynie na ich metamorfozę.   Zaproszeni specjaliści towarzyszyli także młodzieży w zakupach w lokalnym centrum handlowym gdzie każdy z beneficjentów mógł w praktyce wykorzystać nabyte umiejętności oraz zdobytą wiedzę związaną z zakupem stroju i dodatków. Powyższe zajęcia zamknęły ostatni  etap szkoleniowy przygotowujący uczestników do rozmów kwalifikacyjnych i staży zawodowych u pracodawców.

DATA PUBLIKACJI: 2018-07-18 » Pozostałe aktualności