Strona główna  >   Lista aktualności   >   Aktywni w schronisku

Aktywni w schronisku

Wolontariusze  z 7 – 9 Hufca pracy udała się do schroniska dla zwierząt prowadzonego przez Fundację Azylu pod Psim Aniołem. Celem wyjścia było uświadomienie losu porzucanych zwierząt oraz uwrażliwienie na ich potrzeby. Istotne było również zwrócenie uwagi na skutki zdrowotne u zwierząt przebywających w schronisku. 
Nic bardziej nie uczy jak osobiste doświadczanie. Dlatego właśnie młodzież postanowiła spędzić czas ze zwierzętami, wyprowadzić je na spacer, chociaż trochę umilić im czas oczekiwania na opuszczenie schroniska.
Uczestnicy zaobserwowali, że niektóre psy bardzo pozytywnie reagują na wspólnie spędzony czas, cieszą się kontaktem z przyrodą, obserwują innych. Niestety nie wszystkie. Są również takie, które nie okazują radości, cały czas są smutne, przygaszone. To bardzo przykry widok skłaniający do refleksji nad przyczynami takiej sytuacji.
- Cieszymy się  z zaangażowania i postawy naszej młodzieży. Mamy nadzieję, że jej ewentualna decyzja  - „wezmę sobie psa ” będzie świadoma i  przemyślana, po tym jak zobaczyli jak smutne jest życie zwierząt w schronisku.
Do schroniska została przekazana mokra karma oraz smakołyki, które zostaną rozdysponowane przez pracowników znających potrzeby żywieniowe zwierząt. Zakup został poprzedzony rozmową konsultacyjną z pracownikiem schroniska i będzie z pewnością przydatny w najbliższym czasie.


DATA PUBLIKACJI: 2022-05-13 » Pozostałe aktualności