Strona główna  >   Lista aktualności   >   Integracyjne spotkanie w sielskim klimacie

Integracyjne spotkanie w sielskim klimacie

Nowe miejsce, nowe twarze, nowe wyzwania. Kadra Hufca Pracy 7-11 w Płocku wie jak dbać, aby wszystko co nowe stało się bardziej przyjazne dla naszych nowo zrekrutowanych uczestników.

W płockiej jednostce właśnie trwa realizacja założeń programu adaptacyjnego dla młodzieży. Nowi uczestnicy płockiej jednostki są uczniami Szkoły Branżowej w Sierpcu w okolicach, której znajduje się niezwykle urokliwy Skansen Wsi Mazowieckiej. Klimatyczne położenie i zabytkowa wieś Polska, zdecydowały o wyborze tego miejsca przez wychowawców Hufca do budowania więzi miedzy uczestnikami. 

Młodzież została zapoznana z wychowawcą oraz grupą wychowawczą, standardami oraz regulaminem obowiązującym w Ochotniczych Hufcach Pracy. Budowanie relacji to długi proces. Od poznania, po zaufanie, na którym można budować wszystko co dobre i piękne. 

Nieśmiałe rozmowy, pierwsze spojrzenia w miłych okolicznościach przyrody nabierają innego charakteru niż te wymieniane na terenie szkoły. Zapewnienie takich warunków sprawia, że stajemy się mniej formalni, czy zestresowani i możemy na siebie spojrzeć z innej perspektywy. Co najważniejsze takie okoliczności sprzyjają powstawaniu nowych przyjaźni - komentowała kadra wychowawcza.

My życzymy Wam samych dobrych doświadczeń i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby Wasza droga z OHP była owocna i radosna.

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-15 » Pozostałe aktualności