Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Widzę–rozmawiam–reaguję” konferencja w Siedlcach

„Widzę–rozmawiam–reaguję” konferencja w Siedlcach

W dniu 14 września w Siedlcach odbyła się konferencja, której organizatorami byli: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach, Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach, IPA region Siedlce oraz Komenda Miejska Policji w Siedlcach. Konferencja odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Konferencja poświęcona była zagrożeniom czyhającym na współczesną młodzież.

W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, rodzice, kuratorzy sądowi, przedstawiciele policji oraz stowarzyszeń i instytucji, dla których los młodzieży jest priorytetem w pracy i w życiu.

W konferencji nie mogło zatem zabraknąć przedstawicieli Hufca Pracy 7-7 w Siedlcach. Z ramienia kadry Hufca w spotkaniu udział wzięła Pani Anna Radzikowska p.o. Komendanta oraz Pani Agnieszka Lewandowska Starszy Wychowawca, zaś ze strony młodzieży uczennica Weronika Sidorczuk.

Uzależnienia i problemy, których doświadczają młodzi ludzie to tematy przewodnie konferencji. Wpływ izolacji na funkcjonowanie młodego człowieka, zagrożenia związane ze światem wirtualnym to kolejne kwestie podejmowane w trakcie wygłaszanych przez prelegentów wystąpień.  

Wiedzy nigdy nie za dużo, a możliwość wymiany doświadczeń i poglądów to zdecydowany i dodatkowy atut tego ważnego spotkania.

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-15 » Pozostałe aktualności