Strona główna  >   Lista aktualności   >   Mamy swoich sportowych zwycięzców

Mamy swoich sportowych zwycięzców

I Miejsce w 3 Biegu Patrolowym Pamięci Halinki Brzuszczyńskiej pseudonim „Mała” zajęła Drużyna Hufca Pracy 7-36 w Wołominie.

W kategorii OPEN DOROŚLI  nasz wołomiński, czteroosobowy zespół biegaczy w składzie wychowawca i trzech uczestników Hufca nie mieli sobie równych! 

Organizatorem biegu było I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie. Bieg rozpoczął się o godzinie 10:00 i zakończył o godzinie 15:00 dekoracją zawodników oraz wręczeniem pucharów i nagród.

Co warte podkreślenia nie był to taki zwyczajny bieg! W terenie leśnym, na dystansie 10km nasi dzielni sportowcy z OHP pokonali tzw. bieg z przeszkodami: rzut granatem , przerzucanie opon, przepychanie auta, ciąganie treliki, lina, strzelenie i inne wymagające koordynacji i sprawności fizycznej zadania.

Bieg w Wołominie ma swoją kilkuletnią tradycję i poświęcony jest pamięci dzielnej sanitariuszki i uczennicy –  Halinki Brzuszczyńskiej ps. Mała. Tym patriotyczno – sportowym wydarzeniem organizatorzy chcą uczcić pamięć osoby niezwykłej. Szesnastoletnia sanitariuszka zginęła  20 lipca 1944 roku w Majdanie, gdzie wraz ze swoimi trzema kolegami została rozstrzelana przez niemieckich żandarmów podczas próby niesienia pomocy rannemu koledze. Swoje życie i młodość poświęcili w imię wielkich ideałów:  patriotyzmu, koleżeństwa i miłości bliźniego. To wielka lekcja historii dla uczestników Hufca Pracy w Wołominie. Kadra OHP przez przykład, historię i takie jak ten pamiątkowy coroczny bieg, starają się przekazać naszej młodzieży najważniejsze prawdy o życiu. O wartościach, sensie i roli historii. 

Dla naszej złotej czwórki składamy gratulacje i bijemy wielkie brawa od całej MWK OHP !!!

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-14 » Pozostałe aktualności