Strona główna  >   Lista aktualności   >   Promocja czytelnictwa w Płocku

Promocja czytelnictwa w Płocku


W tym roku odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Narodowego Czytania. Akcja, tradycyjnie już, odbywa się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku, 4 września, w całej Polsce czytany był dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. 

W wielu miejscach w całej Polsce włączono się do akcji Narodowego Czytania. Tak też było w tym roku w Płocku. Kadra Hufca Pracy 7-11 w Płocku postanowiła wykorzystać tę okazję do propagowania czytelnictwa wśród swoich uczestników. 

Zorganizowano wyjście do Książnicy Płockiej, co umożliwiło wszystkim przeniesienie się do mieszczańskiego domu z czasów początku XX wieku i wysłuchanie tekstu czytanego utworu. Tak, tak – to nie było takie zwykłe czytanie to prawie teatr! Ciekawa forma pozwoliła dotrzeć do szerszego grona odbiorców.
 
„Moralność pani Dulskiej” czytana była nie tylko przez znane postaci z miasta Płocka ale również przez uczniów szkoły ZSUiP, do której uczęszczają podopieczni płockiego Hufca. To była naprawdę dobra okazja by popularyzować czytelnictwo wśród naszej młodzieży, wzmacniać ich poczucie wspólnej tożsamości i uwrażliwiać na bogactwo literatury polskiej.

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-06 » Pozostałe aktualności