Strona główna  >   Lista aktualności   >   Malownicze zakątki Mazowsza

Malownicze zakątki Mazowsza

Młockę cepami, pranie na tarze, pokazy robienia kilimów, przędzenie wełny czy lnu – to i nie tylko to mogli obejrzeć, dotknąć, spróbować uczestnicy z 7 – 19 HP podczas pobytu w Gospodarstwie Agroturystycznym „Dolina Bobrów”.
Wycieczka odbyła się w ramach realizacji założeń programu wojewódzkiego pn. Bezpiecznie latem.
  „Dolina Bobrów” to przestrzeń, w której zatrzymał się czas. Mała architektura, drewniane, stylowe budynki, których kwieciste wzory stwarzają przyjazny klimat, wokół cisza i niczym niezakłócony kontakt z naturą. A podczas warsztatów edukacyjnych można nawet upiec chleb według ludowej receptury, własnoręcznie wykonać wycinanki czy dowiedzieć się „jak to ze lnem było”. 
Młodzi ludzie zapoznali się także z topografią i historią sąsiedzkiego rezerwatu przyrody „Wólczańska Góra” i „Świder” - terenu Wólki Dłużewskiej, bogatego w faunę i florę wodną i nawodną, miejsca w którym w naturalnej przestrzeni można zobaczyć zimorodki, jaskółki brzegówki, dzięcioły, wydry, grążele żółte czy trzebienie białe.
Dużą atrakcją był także pobyt w Mini Parku Linowym. Pokonanie wszystkich przeszkód wymagało od młodzieży nie tylko sprytu, ale i dobrej synchronizacji ruchów oraz równowagi.
- Czas spędzony w „Dolinie Bobrów” dostarczył nam wielu niesamowitych wrażeń. Tam po prostu chce się wracać – wspominali uczestnicy z mińskiej jednostki.


DATA PUBLIKACJI: 2021-06-11 » Pozostałe aktualności