Strona główna  >   Lista aktualności   >   Sadzili las…

Sadzili las…

Uczestnicy z 7 – 2 OSiW na terenie  Nadleśnictwa Parciaki -  pod okiem leśniczego Krzysztofa Majewskiego -  posadzili 250 sadzonek sosny.
Celem tego przedsięwzięcia było aktywizowanie młodzieży do działań proekologicznych.
Leśniczy wytłumaczył podopiecznym ośrodka co to jest i na czym polega procedura odnowienia lasu, zalesienia gruntów porolnych, a także proces uzupełnienia drzewostanu.
Następnym etapem -  najważniejszym dla zainteresowanych - było pokazanie,  jak to wygląda ze strony praktycznej. Młodzież, po krótkim  instruktażu sadzenia – typu -   jak wykopać dołek oraz w jaki sposób i na jaką głębokość włożyć i zakopać korzenie sadzonki, aby się przyjęła, przystąpiła do pracy.  
- Już samo przebywanie w otoczeniu roślin korzystnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Sadzenie nowych drzewek jest nie tylko  zajęciem pożytecznym, ale również przyjemnym.  Poczuliśmy się prawdziwymi gospodarzami lasu i zrozumieliśmy  ile czasu i siły potrzeba na jego odnowienie – mówiła młodzież.
Pracy było dużo, ale przebiegała sprawnie i w bardzo miłej atmosferze. Młodzi ludzie z Jaciążka udowodnili, że nie boją  się nowych wyzwań i że można na nich liczyć  – Do zobaczenia podczas kolejnej akcji…  w przyszłym roku…

DATA PUBLIKACJI: 2018-04-12 » Pozostałe aktualności