Strona główna  >   Lista aktualności   >   Sentymentalne spotkanie

Sentymentalne spotkanie

W kozienickiej jednostce 7 – 13 HP odbyło się spotkanie z absolwentami, którzy podzielili się  z kadrą wychowawczą swoimi doświadczeniami wyniesionymi z OHP, życiowymi spostrzeżeniami oraz refleksjami… 
Bardzo miłym akcentem  była rozmowa z młodzieżą o dalszych planach zawodowych uwzględniających pracę nie tylko w  wyuczonej profesji. Wychowawcy  dowiedzieli się, że część byłych wychowanków założyła już własne rodziny, zaś inni planują ułożyć sobie życie osobiste i zawodowe, niektórzy wspominali o planach wyjazdu za granicę... Rozmowa dotyczyła także trudności w odnalezieniu się w obecnej sytuacji na rynku pracy i uzyskaniu stałego i satysfakcjonującego zatrudnienia. Dlatego też uczestniczący w spotkaniu pośrednik pracy MCK w Kozienicach zaproponował pomoc w tym zakresie, a  doradca zawodowy zachęcał młodzież do aktywności, mimo trudności jakich niektórzy mogą doświadczać, przedstawiając m.in.  możliwości uzyskania dodatkowych kwalifikacji stwarzających szanse na lepszą przyszłość. 
Młodzież wyraziła chęć udziału w kolejnych spotkaniach... Komendant Hufca podziękował wszystkim przybyłym zarówno absolwentom, pracodawcom jak i kadrze zaangażowaną w organizację przedsięwzięcia. 


DATA PUBLIKACJI: 2020-10-16 » Pozostałe aktualności