Strona główna  >   Lista aktualności   >   Konstruktywne Rozmowy

Konstruktywne Rozmowy

Kierownictwo Komendy Głównej i  Mazowieckiej Komendy OHP, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, urzędów pracy, szkół, pracodawców oraz systemu penitencjarnego spotkali się 27 marca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim na roboczym spotkaniu Wojewódzkiej Rady Programowej MWK OHP. 
Za stołem prezydialnym zasiedli: Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski - Wicewojewoda Mazowiecki,  Bogdan Ścibut – Komendant Główny OHP, Piotr Modzelewski - zastępca Komendanta Głównego OHP, Wiesław Leszko - Wojewódzki Komendant OHP w Warszawie i  Jacek Figiel - zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP w Warszawie.
Podczas wydarzenia odbyła się uroczystość wręczenia aktów powołania do Rady Programowej mazowieckiego OHP, które przedstawicielom rady wręczył Bogdan Ścibót - Komendant Główny OHP. Przewodniczącym Rady Programowej został Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki.
Panel dyskusyjny moderował Wiesław Leszko – Mazowiecki Komendant OHP, który w swoim przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na konieczność podjęcia działań zmierzających do skoordynowania misji i wizji OHP z działaniami jednostek administracji państwowej i samorządowej poprzez wymianę spostrzeżeń i doświadczeń, a także wspólne rozwiązywanie problemów pozostających w bezpośrednim związku z realizowaną przez OHP polityką państwa wobec młodzieży, której profil socjologiczny jest ściśle osadzony w trudnych czynnikach środowiskowych i rodzinnych.
Priorytetowym celem spotkania było wypracowanie kierunków zasad współpracy  opartej na porozumieniach w zakresie działalności na rzecz młodzieży o zmniejszonych szansach życiowych uwzględniających specyfikę środowiska lokalnego oraz organizacji wspólnych przedsięwzięć.  Omówione zostały również kwestie dotyczące m.in.: rynku pracy na Mazowszu, projektów realizowanych przez MWK  OHP w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczestnicy panelu jednogłośnie podkreślali, że kompleksowym wskaźnikiem efektywności działalności edukacyjnej jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP jest liczba młodzieży, która została aktywizowana poprzez jej powrót do systemu edukacji, udział w przygotowaniu do samodzielnego funkcjonowania społecznego i zawodowego, dzięki zapewnieniu jej przez instytucję wieloaspektowej opieki wychowawczej, profilaktycznej i resocjalizacyjnej zmierzającej do korygowania wadliwych postaw społecznych, do wszechstronnego rozwoju osobowości oraz jej pozytywnego kształtowania dla mobilności na rynku pracy.
Poruszana była również problematyka konieczności zmiany wizerunku instytucji, jak i udoskonalenia kanałów komunikacji z użyciem IT. Wartością dodaną obrad było wypracowanie treści uchwał:   w zakresie pozytywnego kreowania wizerunku Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP, wzbogacenia oferty w zakresie kształcenia, wychowania oraz rynku pracy, jak i realizacji projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Doceniając szerokoaspektowe i wieloprofilowe spektrum funkcjonowania organizacji wszyscy partnerzy zadeklarowali wszelkie wsparcie dla inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu i wychowywaniu młodzieży w procesie i etosie pracy….

DATA PUBLIKACJI: 2018-03-27 » Pozostałe aktualności