Strona główna  >   Lista aktualności   >   Martwa natura

Martwa natura

20 stycznia, grupa utalentowanej manualnie młodzieży z 7 – 3 OSiW poznawała tajniki stosowania wybranych technik artystycznych i sposoby ich wykorzystania w pracach plastycznych.
Tematem zajęć była „Martwa natura, rysunek ołówkiem". Była to pewnego rodzaju  forma edukacji dla tych, którzy mają potrzebę wyrażania siebie poprzez sztukę oraz rozwijania swojej wrażliwości estetycznej poprzez niewymuszone działanie, zabawę, chęć współtworzenia, sprawdzenia się w tym, co nowe. Celem była inspiracja uczestników do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami i pokazanie młodzieży, do czego można dojść, rozwijając swoje zdolności.
- Martwa natura jest jednym z motywów najczęściej występujących w sztukach plastycznych od antyku do czasów obecnych. Kompozycje malarskie złożone są z wszelkiego rodzaju przedmiotów codziennego użytku, np. naczyń, artykułów spożywczych, kwiatów i owoców, instrumentów muzycznych, skomponowanych w grupy efektownych zestawień kolorystycznych i gry świateł – opowiadała prowadząca zajęcia.


DATA PUBLIKACJI: 2020-01-20 » Pozostałe aktualności