Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Sport nie jedno ma imię”

„Sport nie jedno ma imię”

  V   Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. ”Sport nie jedno ma imię”, organizowany przez 7-19 HP w Mińsku Mazowieckim oraz Mazowiecką WK OHP – rozstrzygnięty.
   Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, ekspresji, inwencji, pasji ale także fotograficznego – innego spojrzenia na otaczający nas świat. Tematyka tegorocznej edycji konkursu była bardzo szeroka i dawała dużo możliwości interpretacyjnych w zależności od wyobraźni i umiejętności  autora zdjęć. Uczestnicy mogli w różny sposób pokazać oblicza sportu. Na uchwyceniu w kadrze w niebanalny i niekonwencjonalny sposób przedmiotów, miejsc i ludzi, amatorsko lub zawodowo związanych z szeroko rozumianym sportem. Jury konkursu zostało powołane przez Komendant 7-19 Hufca Pracy – Hannę Przybysz. W jego skład weszli Marek Łodyga i Michał Rogala - mińscy fotografowie, którzy na co dzień zajmują się  zawodowo fotografią.
   W konkursie wzięło udział 23 uczestników z 12 jednostek Mazowieckiej WK OHP. Na konkurs drogą elektroniczną wpłynęło 65 prac. Poziom zdjęć był bardzo wyrównany. Po zweryfikowaniu zgłoszonych prac pod względem formalnym, na podstawie regulaminu konkursowego, Jury poddało ocenie artystycznej i merytorycznej wszystkie nadesłane zdjęcia. Prace były oceniane anonimowo, oznaczone godłami.  Spośród autorów nadesłanych prac członkowie Jury przyznali nagrody i wyróżnienia.
1 miejsce – Arkadiusz Podgórski z 7-2  OSiW w Jaciążku
2 miejsce - Krystian Szafer z 7-19 HP w Mińsku Mazowieckim
3 miejsce – Natalia Bazydło  z 7-35 HP w Płońsku
   Wyróżnienia  otrzymali: Sara Szymonik z 7-4 HP w Warszawie, Mikołaj Przybysz z 7-7 HP w Siedlcach, Kacper Malinowski z 7-5 z ŚHP w Ciechanowie, Andrzej Górecki z 7-6 HP w Warszawie.
   Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez MWK OHP w Warszawie. Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim autorom zdjęć oraz opiekunom, którzy zachęcili uczestników do udziału w tym przedsięwzięciu.DATA PUBLIKACJI: 2019-05-23 » Pozostałe aktualności