Strona główna  >   Lista aktualności   >   Śladem historii

Śladem historii

W  7-4 HP zakończyła się realizacja programu edukacyjnego „Śladem historii”.
Celem programu było rozwijanie wyobraźni historycznej oraz poznanie ważnych wydarzeń z dziejów narodu polskiego. Uczestnicy przez trzy miesiące podążali śladami historii. Wędrówkę rozpoczęli od Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki lekcji muzealnej, młodzież poznała bohaterstwo uczestników Powstania Warszawskiego oraz zobaczyła mnóstwo pamiątek, które ukazują trudną rzeczywistość w okresie II wojny światowej.
Drugim przystankiem było Muzeum Warszawskiej Pragi. Jest to wyjątkowe miejsce dla mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy. Tutaj mogą poznać historię swojej najbliższej okolicy, zobaczyć stare fotografie i posłuchać barwnych opowieści.
Następny punkt historycznej wycieczki, to Muzeum  Wojska Polskiego. Jest to jedyne muzeum w Polsce, w którym można zapoznać się z historią Wojska Polskiego od jego początków do końca II wojny światowej. Na młodych ludziach duże wrażenie wywarł relikwiarz gotycki, zdobyty w bitwie pod Grunwaldem, zbroje i hełmy oraz szable, miecze i mundury. Dużą atrakcją były też czołgi, samochody wojskowe i samoloty, stojące w parku plenerowym.
Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” to kolejne miejsce, do którego dotarli uczestnicy 7-4 HP. Dzięki  tej wycieczce, poznali  historię  Żydów od ich przybycia na ziemie polskie aż po historię najnowszą społeczności żydowskiej w III RP.
Wędrówka praskich wychowanków zakończyła się w Zamku Królewskim. Młodzież mogła podziwiać piękne komnaty królewskie i sale sejmowe. Duże wrażenie wywarły dzieła sztuki, które są tam eksponowane. Ponadto, podopieczni i opiekun,  mieli okazję, aby pospacerować w pięknym otoczeniu zamku i wejść na taras widokowy na Starówkę.
- Widok z tarasu jest imponujący – mówili uczestnicy. Cieszymy się, że mieliśmy okazję być w wielu ciekawych miejscach, do których na pewno sami nie wybralibyśmy się…


DATA PUBLIKACJI: 2019-04-11 » Pozostałe aktualności