Strona główna  >   Lista aktualności   >   Sztuka życia - uzależnienia - to NIE dla mnie

Sztuka życia - uzależnienia - to NIE dla mnie

W   siedleckim hufcu  trwa obecnie  cykl zajęć     realizowanych w ramach programu ,,Impuls - twoja przyszłość w twoich rękach”, którego celem jest  zintensyfikowanie działań wychowawczych na rzecz ukazania młodzieży możliwości wyboru - wpływu młodego człowieka na własne życie.
- Dzisiejsze spotkanie  zostało zorganizowane dla naszych wychowanków  w celu propagowania i promowania  programów edukacyjno - informacyjnych z  zakresu zapobiegania i zwalczania uzależnień, jak również  uzyskania informacji na temat  miejsc w których młodzież            w razie potrzeby mogłaby uzyskać  potrzebną im pomoc.  Nasi podopieczni  spotkali się ze specjalistą z Siedleckiego Stowarzyszenia Na rzecz osób Uzależnionych,,Powrót  z U” - terapeutą uzależnień, edukatorem - profilaktykiem Andrzejem Budreckim,  który przygotował dla młodzieży prelekcję na temat  różnego rodzaju uzależnień, jak również działań profilaktycznych i  działalności  w zakresie występujących zjawisk patologii społecznej dotyczących używania środków psychoaktywnych tj. narkotyków, dopalaczy, alkoholu,  czy też nikotyny – opowiadali wychowawcy.                     
Takie prelekcje  dają młodzieży możliwość   uzyskania wiedzy oraz  odpowiedzi   na nurtujące ich pytania. Zajęcia z tego zakresu podyktowane są troską o dobro naszych uczestników, którym chcemy pomóc ustrzec się przed różnymi zagrożeniami                      i wynikającymi z nich konsekwencjami. 


DATA PUBLIKACJI: 2019-03-22 » Pozostałe aktualności