Strona główna  >   Lista aktualności   >   Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego jej pierwszy dzień  jest bardzo radosny i wyczekiwany przez młodzież.
21 marca uczestnicy 7-2 Hufca Pracy zgodnie z tradycja pożegnali zimę.... 
- Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla Marzanny. Ze względów ekologicznych nasza słomiana kukła nie została wrzucona do rzeki i została na pamiątkę w hufcu – opowiadała młodzież.
Mimo wszystko, że kukła nie została utopiona młodzież ma nadzieję, że wiosna zostanie z nami już na dobre. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w programie Dnia Wiosny zorganizowanym w szkole w Lelisie z zaproszonymi gośćmi ze Straży Pożarnej, Policji, Ratownikami Medycznymi i wykwalifikowaną pielęgniarką. Dzięki uprzejmości Posterunku Policji w Lelisie uczniowie mogli zapoznać się z przepisami ruchu drogowego. Policjant rozmawiał o prawidłowym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpieczeństwa drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź plecaku. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród młodzieży opowiadania o codziennej pracy policjantów.
Panowie Strażacy zaprezentowali sprzęt strażacki i swoje stroje w jakich pracują. Opowiadali jakie warunki i jaką drogę trzeba przejść, żeby zostać strażakiem. Młodzież mogła też skorzystać ze szkolenia pierwszej pomocy przedmedycznej, którą przeprowadziła wykwalifikowana grupa ratowników medycznych. Każdy z uczestników mógł w tym dniu sprawdzić sobie poziom cukru oraz zmierzyć ciśnienie. Uczniowie przygotowali gry i zabawy oraz warsztaty malowania twarzy. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej, serdecznej i wiosennej atmosferze. Sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również wychowawcom.

 

DATA PUBLIKACJI: 2019-03-21 » Pozostałe aktualności