Strona główna  >   Lista ośrodków   >   Hufiec Pracy 7-19 w Mińsku Mazowieckim

Hufiec Pracy 7-19 w Mińsku Mazowieckim

Godziny pracy:
Poniedziałek 7:30 - 18:00
Wtorek - piątek 7:30 - 15:30 


Hufiec Pracy w Mińsku Mazowieckim rozpoczął swoją działalność w  1990 roku.

Świetlica czynna jest codziennie  w godzinach pracy hufca.


Formy kształcenia
 • Szkoła Podstawowa - VII- VIII klasa przysposabiająca do pracy
 • Szkoła Branżowa  I Stopnia


Oferujemy praktyki w następujących zawodach: 

 • piekarz,
 • mechanik pojazdów samochodowych,
 • elektromechanik pojazdów samochodowych,
 • stolarz,
 • fryzjer,
 • drukarz fleksograficzny/drukarz offsetowy,
 • sprzedawca,
 • przetwórca mięsa,
 • cukiernik,
 • blacharz samochodowy,
 • murarz-tynkarz,
 • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
 • kucharz,
 • lakiernik samochodowy,
 • fotograf.

Współpracujemy z pracodawcami  z terenu całego powiatu mińskiego. Wszyscy  posiadają odpowiednie kwalifikacje do szkolenia uczniów.  

Zapewniamy naszym uczestnikom zarówno fachową opiekę pedagogiczną w trakcie zajęć dydaktycznych, praktycznej nauce zawodu jak również po zajęciach. 

Młodzież w ramach działania świetlicy środowiskowej OHP objęta jest specjalistycznymi działaniami edukacyjno – kompensacyjnymi, które dają jej możliwość wyrównywania braków i zaległości w nauce oraz niwelują wszelkie dysfunkcje.

Swoich wychowanków zachęcamy do nauki i szerokiego spojrzenia na siebie, realizacji planów i marzeń, które zawsze warto mieć. Zdajemy sobie sprawę, że życie to nie tylko nauka, ale także rozwijanie u młodych ludzi ciekawości świata.

W świetlicy działa  – kafejka internetowa, z której można skorzystać w godzinach pracy hufca i świetlicy. Uczestnicy naszej jednostki mogą brać udział w zajęciach Sekcji Fotograficznej, której członkowie  mogą  poszczycić się wieloma spektakularnymi sukcesami w różnych konkursach fotograficznych oraz ciekawymi przedsięwzięciami.  Młodzież naszej jednostki działa również w kole artystycznym – „Podróże naszych zainteresowań  - Witaj artysto”. Celem koła jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań artystycznych uczestników. Program kierowany jest do wszystkich uczestników hufca, którzy chcą rozpocząć przygodę z tańcem, rysunkiem, malarstwem czy rzeźbą. Zajęcia koła wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, podążają za rozwojem młodego człowieka w dobie współczesnych oczekiwań.

Mamy bardzo dobry kontakt z naszymi absolwentami, chętnie nas odwiedzają, dzielą się z nami swoimi troskami, porażkami oraz sukcesami. Staramy się uczestniczyć w ich dorosłym już życiu. Jedna z naszych absolwentek ukończyła z powodzeniem studia, zdobywając tytuł magistra. 

Od wielu lat jednostka OHP współpracuje z lokalnymi instytucjami zajmującymi się problemami młodzieży, a nasi uczestnicy biorą udział w różnych inicjatywach na rzecz miasta i lokalnej społeczności, naszej „Małej Ojczyzny”. 

Kadra hufca to zgrany zespół ludzi, dla których dobro naszych uczestników jest celem nadrzędnym. Wśród młodzieży, rodziców, pedagogów, nauczycieli i pracodawców z terenu miasta i powiatu cieszymy się pozytywną opinią, na którą nieprzerwanie i nieustannie pracujemy.

Gotowi na nowe wyzwania

12 września rozpoczęła się realizacja projektu „ Rzemiosło pomysłem na biznes” ...

Powrócili z Sewilli

Beneficjenci projektu pt. „Praktyka czyni mistrza”, realizowanego w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe, zakończyli czterotygodniowy staż w Sewilli.

W Andaluzji

Uczestnicy z mazowieckich jednostek opiekuńczo – wychowawczych nie tylko zdobywają doświadczenie zawodowe w hiszpańskich firmach stolicy Andaluzji, doskonalą posiadane i zdobywają nowe kompetencje zawodowe oraz językowe,...

Newsy z Sewilli

Minął pierwszy tydzień pobytu w Sewilli… Beneficjenci projektu pt. „Praktyka czyni mistrza”, realizowanego w ramach programu Erasmus+, podwyższają swoje kwalifikacje zawodowe przy jednoczesnej realizacji...

Są gotowi już do drogi...

Beneficjenci projektu mobilności pt. „Praktyka czyni mistrza”, realizowanego w ramach programu Erasmus+, 10 lipca wyjadą na 4.tygodniowy staż do Sewilli.

Koniec roku za nami…

24 czerwca wychowankowie 7 – 19 HP odebrali upragnione świadectwa. Uroczystość w Zespole Szkól im. Marii Skłodowskiej - Curie prowadzili uczestnicy kończący trzecią klasę: Angelika Górka i Mateusz Pisarczyk.

Spływ po rzece Orzyc

21 czerwca amatorzy wioślarstwa z mazowieckich jednostek opiekuńczo - wychowawczych uczestniczyli w V Wojewódzkim Spływie Kajakowym po malowniczej rzece Orzyc.

Konstruktywne spotkania

Koniec roku szkolnego jest zawsze dobrym momentem na wszelkiego rodzaju podsumowania oraz plany. Jedni uczestnicy cieszą się zakończeniem nauki i planują wakacyjne wojaże, a inni, szczególnie uczniowie, którzy kończą w...

„Ciekawe miejsca Mazowsza”

...w ramach realizacji lokalnego programu kulturalno - oświatowego uczestnicy z mińskiej jednostki 7 – 19 HP wybrali się na wycieczkę do nietuzinkowych miejsc Mazowsza tj. Ogrodu Botanicznego w Powsinie oraz Łazienek...

„Te co skaczą i fruwają …”

Uczestnicy z mińskiej jednostki wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.