Strona główna  >   Lista ośrodków   >   Hufiec Pracy 7-19 w Mińsku Mazowieckim

Hufiec Pracy 7-19 w Mińsku Mazowieckim

Godziny pracy:
Poniedziałek 7:45 - 18:00
Wtorek - piątek 7:45 - 15:45 


Hufiec Pracy w Mińsku Mazowieckim rozpoczął swoją działalność w  1990 roku. Świetlica czynna jest codziennie  w godzinach pracy hufca.


Formy kształcenia
  • Szkoła Podstawowa - VII- VIII klasa przysposabiająca do pracy
  • Szkoła Branżowa  I Stopnia
Oferujemy praktyki w następujących zawodach:  piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, stolarz, fryzjer, sprzedawca, wędliniarz, cukiernik, blacharz samochodowy, murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kucharz, lakiernik, wulkanizator, ślusarz.

Współpracujemy z pracodawcami  z terenu całego powiatu mińskiego. Wszyscy  posiadają odpowiednie kwalifikacje do szkolenia uczniów.  

Zapewniamy naszym uczestnikom zarówno fachową opiekę pedagogiczną w trakcie zajęć dydaktycznych, praktycznej nauce zawodu jak również po zajęciach. 

Młodzież w ramach działania świetlicy środowiskowej OHP objęta jest specjalistycznymi działaniami edukacyjno – kompensacyjnymi, które dają jej możliwość wyrównywania braków i zaległości w nauce oraz niwelują wszelkie dysfunkcje.

Swoich wychowanków zachęcamy do nauki i szerokiego spojrzenia na siebie, realizacji planów i marzeń, które zawsze warto mieć. Zdajemy sobie sprawę, że życie to nie tylko nauka, ale także rozwijanie u młodych ludzi ciekawości świata.

W świetlicy działa  – kafejka internetowa, z której można skorzystać w godzinach pracy hufca i świetlicy. Uczestnicy naszej jednostki mogą brać udział w zajęciach Sekcji Fotograficznej, której członkowie  mogą  poszczycić się wieloma spektakularnymi sukcesami w różnych konkursach fotograficznych oraz ciekawymi przedsięwzięciami.  Młodzież naszej jednostki działa również w kole artystycznym – „Podróże naszych zainteresowań  - Witaj artysto”. Celem koła jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań artystycznych uczestników. Program kierowany jest do wszystkich uczestników hufca, którzy chcą rozpocząć przygodę z tańcem, rysunkiem, malarstwem czy rzeźbą. Zajęcia koła wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, podążają za rozwojem młodego człowieka w dobie współczesnych oczekiwań.

Mamy bardzo dobry kontakt z naszymi absolwentami, chętnie nas odwiedzają, dzielą się z nami swoimi troskami, porażkami oraz sukcesami. Staramy się uczestniczyć w ich dorosłym już życiu. Jedna z naszych absolwentek ukończyła z powodzeniem studia, zdobywając tytuł magistra. 

Od wielu lat jednostka OHP współpracuje z lokalnymi instytucjami zajmującymi się problemami młodzieży, a nasi uczestnicy biorą udział w różnych inicjatywach na rzecz miasta i lokalnej społeczności, naszej „Małej Ojczyzny”. 

Kadra hufca to zgrany zespół ludzi, dla których dobro naszych uczestników jest celem nadrzędnym. Wśród młodzieży, rodziców, pedagogów, nauczycieli i pracodawców z terenu miasta i powiatu cieszymy się pozytywną opinią, na którą nieprzerwanie i nieustannie pracujemy. 

„Miłość nie jedno ma imię”

Wszystko zaczęło się w III wieku od Walentego, który został później świętym... To on zainaugurował wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne.

„Jestem bezpieczny - świecę przykładem”

17 stycznia uczestnicy z mińskiej jednostki 7-19 HP wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej – wielka akcja bezpieczeństwa na drogach, pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości. Mottem przewodnim kampanii...

„Sukces kompetencji zawodowych i społecznych”

Sukces zawodowy i realizacja celów życiowych zależą od osobistych kompetencji zawodowych i społecznych. 7 stycznia w mińskiej jednostce 7 -19 HP zainaugurowany został cykl spotkań młodzieży z doradcami zawodowymi - Martyną i...

„Życie cudem jest”

Dzieci są cudem – to fakt, z którym się nie dyskutuje. Są radością i sensem życia, miłością, oczarowaniem – po prostu wszystkim. Jednocześnie są powodem obaw, stresu i strachu o zdrowie i ich bezpieczeństwo.

Słowa i „niesłowa” w komunikacji

Grupa młodzieży z mińskiej jednostki 7 – 19 HP uczestniczyła w warsztatach psychoedukacyjnych z komunikacji interpersonalnej, zorganizowanych w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego pt.: „Jak skutecznie się...

Finał konkursu „Podaruj Anioła”

11 grudnia rozstrzygnięty został I Wojewódzki Konkurs Plastyczny pn. „Podaruj Anioła”. Organizatorem imprezy była Mazowiecka WK OHP przy współpracy kadry wychowawczej 7 – 6 HP.

„Okno ku pamięci przeszłości … ”

11 listopada to najważniejsze święto narodowe w Polsce. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości – po 123 latach niewoli pod zaborami okupantów.

Mińskie tradycje kwestarskie

Cmentarz to pomnik naszej historii, jego wygląd świadczy o naszej przeszłości ale i o nas samych. Odwiedziny grobów bliskich to nie tylko moment zadumy, wspomnień i refleksji nad życiem. To także moment kiedy możemy przyczynić...

„Kariera na maxa”

Uczestnicy z mińskiej jednostki 7 – 19 HP - 22 października - wzięli udział w kolejnych zajęciach zawodoznawczych pn. „Kariera na maxa”.

Dzieje się ...

Miniony tydzień w mińskiej jednostce upłynął „pod znakiem” wielu imprez: Obchodów Dnia Papieskiego, Debaty dla Młodzieży i inicjatyw z głębi serca płynących …