Strona główna  >   Lista ośrodków   >   Hufiec Pracy 7-19 w Mińsku Mazowieckim

Hufiec Pracy 7-19 w Mińsku Mazowieckim

Godziny pracy:
Poniedziałek 7:30 - 18:00
Wtorek - piątek 7:30 - 15:30 


Hufiec Pracy w Mińsku Mazowieckim rozpoczął swoją działalność w  1990 roku.

Świetlica czynna jest codziennie  w godzinach pracy hufca.


Formy kształcenia
 • Szkoła Podstawowa - VII- VIII klasa przysposabiająca do pracy
 • Szkoła Branżowa  I Stopnia


Oferujemy praktyki w następujących zawodach: 

 • piekarz,
 • mechanik pojazdów samochodowych,
 • elektromechanik pojazdów samochodowych,
 • stolarz,
 • fryzjer,
 • drukarz fleksograficzny/drukarz offsetowy,
 • sprzedawca,
 • przetwórca mięsa,
 • cukiernik,
 • blacharz samochodowy,
 • murarz-tynkarz,
 • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
 • kucharz,
 • lakiernik samochodowy,
 • fotograf.

Współpracujemy z pracodawcami  z terenu całego powiatu mińskiego. Wszyscy  posiadają odpowiednie kwalifikacje do szkolenia uczniów.  

Zapewniamy naszym uczestnikom zarówno fachową opiekę pedagogiczną w trakcie zajęć dydaktycznych, praktycznej nauce zawodu jak również po zajęciach. 

Młodzież w ramach działania świetlicy środowiskowej OHP objęta jest specjalistycznymi działaniami edukacyjno – kompensacyjnymi, które dają jej możliwość wyrównywania braków i zaległości w nauce oraz niwelują wszelkie dysfunkcje.

Swoich wychowanków zachęcamy do nauki i szerokiego spojrzenia na siebie, realizacji planów i marzeń, które zawsze warto mieć. Zdajemy sobie sprawę, że życie to nie tylko nauka, ale także rozwijanie u młodych ludzi ciekawości świata.

W świetlicy działa  – kafejka internetowa, z której można skorzystać w godzinach pracy hufca i świetlicy. Uczestnicy naszej jednostki mogą brać udział w zajęciach Sekcji Fotograficznej, której członkowie  mogą  poszczycić się wieloma spektakularnymi sukcesami w różnych konkursach fotograficznych oraz ciekawymi przedsięwzięciami.  Młodzież naszej jednostki działa również w kole artystycznym – „Podróże naszych zainteresowań  - Witaj artysto”. Celem koła jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań artystycznych uczestników. Program kierowany jest do wszystkich uczestników hufca, którzy chcą rozpocząć przygodę z tańcem, rysunkiem, malarstwem czy rzeźbą. Zajęcia koła wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, podążają za rozwojem młodego człowieka w dobie współczesnych oczekiwań.

Mamy bardzo dobry kontakt z naszymi absolwentami, chętnie nas odwiedzają, dzielą się z nami swoimi troskami, porażkami oraz sukcesami. Staramy się uczestniczyć w ich dorosłym już życiu. Jedna z naszych absolwentek ukończyła z powodzeniem studia, zdobywając tytuł magistra. 

Od wielu lat jednostka OHP współpracuje z lokalnymi instytucjami zajmującymi się problemami młodzieży, a nasi uczestnicy biorą udział w różnych inicjatywach na rzecz miasta i lokalnej społeczności, naszej „Małej Ojczyzny”. 

Kadra hufca to zgrany zespół ludzi, dla których dobro naszych uczestników jest celem nadrzędnym. Wśród młodzieży, rodziców, pedagogów, nauczycieli i pracodawców z terenu miasta i powiatu cieszymy się pozytywną opinią, na którą nieprzerwanie i nieustannie pracujemy.

„Mikołajki”

... to święto obchodzone na cześć świętego Mikołaja, biskupa Miry.

Radość dawania

Wywołali promienne uśmiechy, przekazali iskierkę nadziei i wiary...

Byli jak... Robert Kubica

Kadra wychowawcza 7-19 HP we współpracy z działem kształcenia Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP już kolejny raz zorganizowała dla młodzieży zawody kartingowe...

Wspólne chwile

Kadra mińskiej jednostki we współpracy z działem kształcenia Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP, zaprosiła swoich podopiecznych na cykl zawodów sportowych.

Wspomnień czar

Kadra wychowawcza mińskiej jednostki 7 – 19 HP kolejny już raz zorganizowała spotkanie absolwentów. Na miejsce tego wydarzenia została wybrana kręgielnia w Hotelu Planeta.

Sztuka prawdziwej integracji!

Hufiec Pracy 7-19 w Mińsku Mazowieckim w mistrzowskim stylu integruje swoich uczestników

Pocztówka z Mazurskich wakacji

„Uroki Warmii i Mazur” to wypoczynek dla uczestników mińskiego Hufca Pracy finansowany w ramach grantu z Komendy Głównej OHP „Aktywny wypoczynek z OHP 2021”

Kontynuacja współpracy w Mińsku Mazowieckim

Spotkanie Komendanta HP 7-19 z Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 3 im. Marii Skłodowskiej - Curii

Dzień kolejny minął...

A w Jaciążku? Kolejny dzień pełen atrakcji i samych pozytywnych wrażeń...

A w Jaciążku? Dzieje się…

Coś dla ciała, coś dla ducha… Na kajakach, rowerach, pieczeniu ciasteczek i artystycznych wizualizacjach minął uczestnikom wypoczynku letniego w Jaciążku kolejny, pełen pozytywnych wrażeń, dzień.