Strona główna  >   Lista ośrodków   >   Hufiec Pracy 7-18 w Garwolinie

Hufiec Pracy 7-18 w Garwolinie

Godziny pracy:
Poniedziałek 7:30 - 18:00
Wtorek - piątek 7:30 - 15:30 

7-18 Hufiec Pracy w Garwolinie mieści się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5. Dzięki temu nasi uczestnicy mogą korzystać z sali gimnastycznej, boiska sportowego, kortu tenisowego oraz uczestniczyć w różnych imprezach organizowanych w Szkole: apelach, akademiach, koncertach, spotkaniach. Młodzież ma także dostęp do pracowni internetowej.

Nasza młodzież może podjąć naukę w:
 • Szkole Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy (VII, VIII klasa)
 • Branżowej Szkole I Stopnia, 
natomiast  przyuczenie do wykonywania określonej pracy lub praktyczną naukę zawodu może odbywać w zawodzie zgodnym z zainteresowaniami i predyspozycjami w ramach umowy o pracę u Pracodawców, z którymi mamy zawarte porozumienia. Uczestnicy kończący naukę zawodu zdają państwowy egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Zawody, w których może  kształcić się nasza młodzież, to m.in. :
 • kucharz,
 • fryzjer,
 • sprzedawca,
 • monter sieci i instalacji sanitarnych,
 • murarz - tynkarz,
 • lakiernik samochodowy,
 • mechanik pojazdów samochodowych,  
 • elektryk,
 • cukiernik,
 • piekarz,
 • stolarz,
 • mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych,
 • rolnik 
Każdy z uczestników objęty jest indywidualną opieką wykwalifikowanej kadry hufca, każdy znajdzie tu pomocną dłoń, każdy ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań w ramach zajęć wychowawczych, kulturalnych i sportowo - rekreacyjnych oferowanych przez naszą jednostkę.

Wychowawcy, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenia, prowadzą koła zainteresowań dla uczestników ( sportowe, plastyczne, wiedzy o prawie),  programy edukacyjno-profilaktyczno - wychowawcze, organizują wycieczki krajoznawcze, wyjścia na basen, do kina, imprezy cykliczne : andrzejki, spotkania wigilijne i wielkanocne, piesze wycieczki umożliwiające poznawanie historii naszej „Małej Ojczyzny”, trzydniowe spływy kajakowe.

W hufcu systematycznie odbywają się spotkania i warsztaty z doradcami zawodowymi, którzy pomagają uczestnikom w wyborze właściwej ścieżki zawodowej.

Współpracujemy z różnymi instytucjami pomagającymi młodzieży, m.in.

 • Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną - która diagnozuje naszych uczestników i obejmuje Ich pomocą,
 • Stowarzyszeniem „Trzeźwymi Bądźcie” - które prowadzi zajęcia z szeroko pojętej profilaktyki uzależnień,
 • Komendą Powiatową Policji - która prowadzi wśród naszej młodzieży działania prewencyjno – profilaktyczne, z kuratorami sądowymi, którzy mają pieczę nad naszymi uczestnikami i ich rodzinami.

Każdy młody człowiek, który zechce skorzystać z naszych usług zostanie objęty działaniami zmierzającymi do przygotowania Go do dorosłego, samodzielnego i odpowiedzialnego życia w społeczeństwie.

Swoją opieką otaczamy młodzież z powiatu garwolińskiego oraz powiatów sąsiednich : otwockiego , ryckiego i łukowskiego.

„Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Uczestnicy z garwolińskiej jednostki 7 – 18 HP przystąpili do zmagań konkursowych na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową, których organizatorem jest Mazowiecka WK OHP.

Wystrzałowy relaks

Młodzież z 7-18 Hufca Pracy w Garwolinie poniedziałkowe popołudnie postanowiła spędzić na sportowo. Kadra hufca zorganizowała dla 10 uczestników szkolenie strzeleckie w Klubie Strzelectwa Sportowego „Snajper” w...

Obchody Święta Niepodległości

Uczestnicy z garwolińskiej jednostki HP 7-18 wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 5 im. Janusza Korczaka świętowali 103. rocznicę odzyskania przez Polskę...

Garwolin pamięta

W 82 rocznicę zbombardowania miasta młodzież z garwolińskiego Hufca Pracy 7-18 uczestniczyła w warsztatach historycznych

Dzień kolejny minął...

A w Jaciążku? Kolejny dzień pełen atrakcji i samych pozytywnych wrażeń...

A w Jaciążku? Dzieje się…

Coś dla ciała, coś dla ducha… Na kajakach, rowerach, pieczeniu ciasteczek i artystycznych wizualizacjach minął uczestnikom wypoczynku letniego w Jaciążku kolejny, pełen pozytywnych wrażeń, dzień.

Lato w Jaciążku

Zapowiada się tydzień pełen wrażeń. Uczestnicy z mazowieckich jednostek wychowawczo-opiekuńczych – w ramach akcji „Lato z OHP” – rozpoczęli obóz w Jaciążku.

Zakończyli rok szkolny

25 czerwca do garwolińskiej jednostki 7 – 18 HP licznie przybyła młodzież, aby pochwalić się swoimi świadectwami i osiągnięciami…

Przed nimi egzamin…

1 maja w siedzibie jednostki 7-18 Hufca Pracy w Garwolinie odbyło się przedegzaminacyjne szkolenie w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych dla uczniów III klas Branżowych Szkół I stopnia z terenu powiatu garwolińskiego.

„Pierwsi spośród równych”

W Mazowieckiej WK OHP odbyła się I edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Konstytucji 3 Maja, którego celem było upowszechnianie tradycji narodowej i państwowej oraz przypomnienie jednego z najważniejszych wydarzeń z dziejów...