Strona główna  >   Lista ośrodków   >   Hufiec Pracy 7-9 w Warszawie

Hufiec Pracy 7-9 w Warszawie

Godziny pracy:
Poniedziałek 7:30 - 18:00
Wtorek - piątek 7:30 - 15:30 


Hufiec Pracy 7-9 zapewnia młodzieży w wieku 15 – 18 lat warunki do kontynuacji kształcenia ogólnego i zawodowego. Kształcenie odbywa się w ramach:
  • Szkoła Branżowa I stopnia,
  • Szkoły Podstawowej dla Dorosłych (VII, VIII klasa)
  • lub w formie pozaszkolnej – Rzemieślnicza Nauka Zawodu 

Hufiec Pracy oferuje  przygotowanie zawodowe, w następujących zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, blacharz, lakiernik samochodowy, fryzjer, kucharz, cukiernik, sprzedawca, piekarz, glazurnik. 

Każdy uczestnik uzyska pomoc w wyborze zawodu oraz możliwość kontaktu z doradcą zawodowym. Zarówno wychowankowie hufca, jak i młodzież ze środowiska lokalnego otrzymują możliwość uczestnictwa w zajęciach profilaktycznych, wychowawczych i resocjalizacyjnych. 

Bogata jest również oferta zajęć w ramach czasu wolnego. Organizujemy warsztaty plastyczne, zajęcia wyrównawcze i sportowe, zajęcia w ramach koła artystycznego. Istnieje możliwość udziału w projektach współfinansowanych ze środków UE oraz w międzynarodowych wymianach młodzieży.

Zapraszamy!

Vivat Maj! Spotkanie organizacyjne liderów polskiej strony projektu

W ramach Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP realizuje projekt „Vivat Maj!”

Międzynarodowy Dzień Psa z MWK OHP

Wyjątkowe spotkanie uczestników Hufca Pracy 7-9 w Warszawie z czworonogami ze schroniska dla zwierząt "Azyl pod Psim Aniołem"

„Vivat Maj!” - promocja projektu wśród uczestników Hufców Pracy w Warszawie

W ramach Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP realizuje projekt „Vivat Maj!”

Dzień kolejny minął...

A w Jaciążku? Kolejny dzień pełen atrakcji i samych pozytywnych wrażeń...

A w Jaciążku? Dzieje się…

Coś dla ciała, coś dla ducha… Na kajakach, rowerach, pieczeniu ciasteczek i artystycznych wizualizacjach minął uczestnikom wypoczynku letniego w Jaciążku kolejny, pełen pozytywnych wrażeń, dzień.

Lato w Jaciążku

Zapowiada się tydzień pełen wrażeń. Uczestnicy z mazowieckich jednostek wychowawczo-opiekuńczych – w ramach akcji „Lato z OHP” – rozpoczęli obóz w Jaciążku.

„Dla każdego coś zdrowego”

Beneficjenci projektu Akademia Zdrowego Nastolatka, wspólnie z podopiecznymi świetlicy socjoterapeutycznej Caritas na warszawskim Ursynowie, w inspirującej atmosferze poznawali techniki gotowania i odkrywali nowe smaki …

Zmieniają nawyki …

W restauracji Moonsfera, słynącej z pokazów i szkoleń kulinarnych, odbyły się warsztaty dla młodzieży realizującej projekt – współfinansowany ze środków EKS - pn. Akademia Zdrowego Nastolatka.

Odkrywali Pragę

Młodzież z praskiej jednostki 7 – 9 HP wzięła udział w imprezie pn. Rajd po Pradze, której celem było łączenie aktywności fizycznej z poznawaniem historii, tradycji oraz dorobku kultury materialnej dzielnicy.

Dzieci dzieciom

Świat się zmienia, ale niezmienna pozostaje dziecięca ciekawość otaczającej przestrzeni. W jej poznawaniu i doświadczaniu zawsze pomagają zabawki…