Strona główna  >   Lista konkursów   >   Wojewódzki Konkurs DYKTANDO „Złote Pióro”

Konkurs - Wojewódzki Konkurs DYKTANDO „Złote Pióro”

Wojewódzki Konkurs DYKTANDO „Złote Pióro”

konkurs w trakcie
Wyniki zostaną ogłoszone po zakończeniu konkursu.
 • Informacje i nagrody
 • Oglądaj i głosuj
 • Regulamin
 • Zwycięzcy

Informacje

Jednostka 7-28 HP ul. Gintrowskiego 38 w Warszawie  zaprasza młodzież i wychowawców z MWKOHP do wzięcia udziału w Wojewódzkim  Konkursie DYKTANDO „Złote  Pióro”. Konkurs jest szansa na zmierzenie się uczestników OHP z ich wychowawcami. Dyktando jest zatem propozycją sprawdzenia się jednych i drugich na zasadach: „jak równy z równym. Dyktando to przede wszystkim „egzamin” ze znajomości zasad ortografii i interpunkcji języka ojczystego.
Serdecznie zapraszamy
Kadra hufca 7-28 HP

Nagrody

Zwycięzca – jeden spośród uczestników OHP i jeden spośród kadry OHP - otrzyma  nagrodę rzeczową.

Zgłoszono zdjęć: 0

Regulamin

Regulamin Wojewódzkiego Dyktanda „Złote Pióro MWK OHP”

 1. Konkurs organizowany jest przez Mazowiecką Wojewódzką Komendę OHP dla jednostek organizacyjnych OHP z Mazowsza.
 2. Odbędzie się dnia 18 kwietnia 2018 w Warszawie, w ZS przy ul. P. Gintrowskiego (d. Rzymowskiego) 38. Przybycie uczestników do godz. 10:45. Start konkursu 11.00.
 3. Udział w dyktandzie mogą wziąć uczestnicy i kadra jednostek organizacyjnych MWK OHP.
 4. Udział kadry Hufców Pracy, ŚHP oraz OSiW w konkursie jest wymogiem dopuszczenia do dyktanda uczestnika danej jednostki. Jednym słowem z każdej jednostki przyjechać musi dwuosobowy team: wychowawca i uczestnik.
 5. Punkt czwarty regulaminu określa poniekąd jeden z celów całego przedsięwzięcia, którym jest szansa na zmierzenie się uczestników OHP z ich wychowawcami. Dyktando jest zatem propozycją sprawdzenia się jednych i drugich na zasadach: „jak równy z równym”. Dla dorosłych, konkurs może być okazją na powrót pamięcią do lat szkolnych i mentalnego zbliżenia się do sytuacji, w jakiej znajdują się ich obecni podopieczni. Niewątpliwie jednak jak wskazuje sama nazwa przedsięwzięcia, „Dyktando” to przede wszystkim „egzamin” ze znajomości zasad ortografii i interpunkcji języka ojczystego.
 6. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie do dnia 10 kwietnia na adres: ksztalcenie@mazowiecka.ohp.pl i hp7-28@mazowiecka.ohp.pl, jednego uczestnika oraz jednego przedstawiciela kadry swojej jednostki OHP.
 7. Konkurs potrwa od 40 do 60 minut i będzie polegał na:
  • a) uzupełnieniu otrzymanego tekstu drukowanego o wyrazy czytane przez lektora,
  • b) napisaniu krótkiego tekstu czytanego przez lektora z uwzględnieniem wszystkich zasad obowiązujących w polskiej pisowni ( ortografia, znaki interpunkcyjne ),
  • c) odpowiedzi na kilka pytań testowych z zakresu języka polskiego ( tu: wybór jednej poprawnej odpowiedzi z kilku opcji wyboru jakie znajdą się w tekście ).
 8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jeszcze tego samego dnia, po sprawdzeniu przez dwuosobową komisję konkursową wypełnionych przez zawodników arkuszy.
 9. Podczas godzinnej przerwy, w trakcie której komisja będzie sprawdzać poszczególne prace, MWK OHP zaprasza na obiad w siedzibie ZS.
 10. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział w Dyktandzie.
 11. Zwycięzca – jeden spośród uczestników OHP i jeden spośród kadry OHP - otrzyma dodatkowo nagrodę rzeczową.

Hufiec 7-28

Zwycięzcy konkursu