Strona główna  >   Lista aktualności   >   Eliminacje pruszkowskich fryzjerek

Eliminacje pruszkowskich fryzjerek

Sześć uczennic z pruszkowskiej jednostki 7 - 26 HP - kończących naukę w zawodzie fryzjer - przystąpiło do hufcowych eliminacji do  konkursu pn.  „Najsprawniejszy w zawodzie”
- Etap praktyczny odbył się w zaprzyjaźnionym  zakładzie  fryzjerskim „ANNA”, z którym współpracujemy od wielu lat. Dzięki temu młodzież miała stworzone odpowiednie warunki do sprawdzenia zdobytych, podczas prawie trzyletniej nauki,  umiejętności - opowiadali wychowawcy.
Podczas zmagań praktycznych uczniowie musieli wykazać się zdolnościami tworzenia koków, fal, pierścionków, spirali, nakręcania włosów na wałki i ostatecznie stworzyć autorską fryzurę na modelce. Wszyscy spisali się dobrze i poprawnie - twierdzi kadra hufca. Po części praktycznej młodzież napisała test z wiedzy teoretycznej.
Umiejętności praktyczne oraz wiedza, którą zaprezentowali uczestnicy była na wyrównanym poziomie, a stres mobilizował ich do pokazania się z jak najlepszej strony.
W związku z tym komisja w składzie: Anna Dzik – właścicielka salonu, Bożena Sochacka - komendant hufca, Anna Szulęcka – starszy wychowawca 7-26 HP, miała nader trudne zadanie z wytypowaniem  "primus inter pares".
W tym pojedynku najlepsza okazała Wiktoria Rutkowska i to ona będzie reprezentować nasz hufiec podczas wojewódzkiego etapu konkursu.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymały drobne upominki, gratulacje oraz podziękowanie za zaangażowanie i udział w konkursie ufundowane przez pracodawców.
Uczniowie podziękowali właścicielce za udostępnienie salonu oraz za cenne rady, które posłużą  im w dalszej drodze zawodowej.DATA PUBLIKACJI: 2019-03-12 » Pozostałe aktualności