Strona główna  >   Lista aktualności   >   Zimowe atrakcje

Zimowe atrakcje

Sprawdzali umiejętności rozumienia, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów kultury ... nie tylko wizualnej …
Ostatnie chwile tegorocznych ferii zimowych młodzież z 7 - 6 HP spędziła z … ponadczasową muzyką z którą identyfikuje się kilka pokoleń …Uczestniczyła w projekcji biograficznego filmu pt. "Bohemian Rapsody" podziwiając brzmienie przebojów legendarnego zespołu  Queen, które „porywają serca, wzbudzają zachwyt, wywołują łzy i uśmiech na twarzy”, bo mimo upływu lat, geniusz artystyczny Freddiego wciąż pozostaje żywy.
- Niektórzy z naszych podopiecznych spędzali ferie w domach. Stąd propozycja ukazania młodzieży alternatywnych i ciekawych możliwości spędzania czasu wolnego z dala od komputera czy telewizji.  Ważnym dla nas było także wprowadzenie elementów prewencji - młode osoby są bardziej podatne na wpływ środowiska grup rówieśniczych i aby „dopasować się” do nich, często sięgają po różnego typu używki (alkohol, papierosy, narkotyki), co z kolei powoduje wzrost zachowań ryzykownych, prowadzi do utraty zdrowia i sprzyja łamania prawa. Dlatego też – w ramach realizacji założeń programu kulturalno – oświatowego pn. „Myślę nie, mówię nie” odbyło się kolejne spotkanie młodzieży, którego mottem była profilaktyka…- opowiadali wychowawcy. 


DATA PUBLIKACJI: 2019-02-08 » Pozostałe aktualności