Strona główna  >   Lista aktualności   >   Zostali Aniołami….

Zostali Aniołami….

To niezwykła pocztówka i  niezwykła akcja nadziei... To tak niewiele, a zarazem, tak dużo… „Aktywni” z 7 – 11 HP odpowiedzieli na apel Fundacji „Gdy Liczy się Czas” i zainicjowali w swojej jednostce  akcję pisania kartek dla dzieci leczonych w szpitalach onkologicznych.
Akcja pn. „Wylosuj Anioła” powstała z inicjatywy rodziców dzieci przebywających na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dzieci losują kartki, które dotrą na ręce Fundacji.
- Strach, ból, samotność i niepewność… Choremu i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje. Dzieci poddawane są różnym zabiegom i chociaż na chwilkę chciałyby zapomnieć o swojej chorobie, o bólu i wszystkich zmartwieniach… – opowiadają przedstawiciele fundacji.
Poruszeni uczestnicy,  podczas spotkań w macierzystej  jednostce zdecydowali, że będą własnoręcznie wykonywać kartki i wysyłać na adres Fundacji. W atmosferze refleksyjnej zadumy i z zaangażowaniem,  wolontariusze już  zaczęli projektować pierwsze  „widokówki”, przelewać na papier słowa życzeń, tych najpiękniejszych…  Wszyscy uznali, że ten drobny, niemniej pełen życzliwości gest,  wywoła uśmiech na twarzach dzieci, doda im otuchy i da siłę do walki z chorobą.DATA PUBLIKACJI: 2019-01-11 » Pozostałe aktualności