Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Nie dopalaj się, bo się spalisz…”

„Nie dopalaj się, bo się spalisz…”

    10 stycznia młodzież z 7-18 HP  w Garwolinie -  w ramach autorskiego programu profilaktycznego Nałóg,  mój wróg” -  wzięła udział w  warsztatach z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych, uzależnień chemicznych i behawioralnych.
Zajęcia prowadził Leszek Roszczenko z Fundacji „Bonum Humanum”.
Tematem przewodnim spotkania było hasło „Nie dopalaj się, bo się spalisz - co warto wiedzieć o narkotykach i dopalaczach”. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się czym są substancje psychoaktywne, terapeuta omówił fakty i mity mówiące o tych substancjach oraz uczył młodzież jak prawidłowo ocenić niebezpieczeństwo płynące z używania środków psychoaktywnych.
Zostały także omówione psychologiczne mechanizmy uzależnienia - czyli dlaczego tak łatwo zacząć, a tak trudno skończyć. Bardzo ważnym aspektem zajęć była nauka zachowań asertywnych, jak poradzić sobie, gdy otrzymujesz propozycję wzięcia środka psychoaktywnego.
    Uczestnicy wyszli z zajęć bardzo zadowoleni.
– To co czytamy w Internecie nie zawsze jest prawdą, a dzisiejsze warsztaty nauczyły nas krytycyzmu w stosunku do tego co słyszymy w mediach czy od kolegów – komentowała garwolińska młodzież.


DATA PUBLIKACJI: 2019-01-11 » Pozostałe aktualności