Strona główna  >   Lista aktualności   >   Moje wybory …

Moje wybory …

9 stycznia w wolskiej jednostce 7 – 6 HP - w ramach programu kulturalno – oświatowego pn.  „Moje wybory” - odbyły się warsztaty z zakresu preorientacji  zawodowej.
Głównym celem spotkania było motywowanie młodzieży do zmian, przygotowanie do świadomego wyboru i planowania kariery poprzez uświadomienie sensu aktywności zawodowej i jej wpływu na zmianę jakości życia.
Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem aktywnych metod pracy, pozwoliły więc dostosować tematykę do potrzeb i oczekiwań młodzieży, zachęcając uczestników do rozwijania myślenia, wyrażania opinii, komunikacji i współpracy w grupie, bo  tylko takie metody pomagają kształtować umiejętności interpersonalne przydatne w poruszaniu się po rynku pracy i uczą współodpowiedzialności za podejmowane działania.
Prelegentka uświadomiła młodzieży, że pracodawcy cenią kreatywność pracowników, ich odpowiedzialność, lojalność oraz umiejętność radzenia sobie w sytuacjach społecznych. Podczas spotkania uczestnicy ćwiczyli także umiejętność dobrej autoprezentacji, albowiem - jak tłumaczyła prowadząca -  „od tego jak postrzegają i oceniają nas inni zależy, w dużej mierze,  sukces”.                
- Braki w wykształceniu czy doświadczeniu są najłatwiejsze do nadrobienia. Wystarczy tylko chcieć. Ważne jest, abyście wiedzieli w jakim kierunku chcecie się rozwijać. Bez takiej świadomości trudno jest samodzielnie kierować swoim życiem i osiągać zamierzone cele – mówiła prowadząca warsztaty Ewa Gałkowska – doradca zawodowy z MCK.DATA PUBLIKACJI: 2019-01-09 » Pozostałe aktualności