Strona główna  >   Lista aktualności   >   Profilaktycznie w Płocku …

Profilaktycznie w Płocku …

7 stycznia podopieczni 7-11 HP uczestniczyli w zajęciach o charakterze profilaktycznym w ramach trwającego  programu „Lekomanii  mówimy stanowcze Nie”.
Wychowawca  płockiej  jednostki postanowił  przeprowadzić cykl spotkań z młodymi ludźmi, dla których przyjmowanie środków  przeciwbólowych, uspokajających czy nasennych jest zjawiskiem powszechnym. Celem warsztatu było zebranie wstępnych informacji na temat tego,  jak często i w jakich sytuacjach młodzi  ludzie sięgają po środki farmakologiczne.

- Z niedowierzaniem wysłuchaliśmy wypowiedzi  młodzieży, która otwarcie  przyznała się do przyjmowania  lekarstw w  dawkach, które nigdy nie  były nigdy konsultowane z  lekarzem. Uczestnicy spotkania przyznali, że najczęstszym  motywem skłaniającym ich do zażycia środków  farmakologicznych jest chęć  natychmiastowego złagodzenia dolegliwości somatycznych i psychicznych - opowiadali wychowawcy.

Dyskusja z  beneficjentami  programu na temat ogólnej dostępności leków na rynku uświadomiła  konieczność zapoznania młodzieży  ze zjawiskiem lekomanii  oraz jej konsekwencjami zdrowotnymi.


DATA PUBLIKACJI: 2019-01-08 » Pozostałe aktualności