Strona główna  >   Lista aktualności   >   W Orszaku …

W Orszaku …

6 stycznia społeczność żyrardowskiego oddziału 7- 31HP – reprezentująca  Parafie: św. Karola Boromeusza oraz św.  Cyryla i Metodego -  wzięła udział w barwnej paradzie ulicznej z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego.
- Święto Trzech Króli jest jednym z najstarszych świąt. Scenariusz tej imprezy plenerowej jest wszędzie podobny, oparty na ewangelicznym przekazie – „Mędrcowie ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga, pokłonić się i złożyć dary.” Dary Mędrców mają znaczenie symboliczne. Oznaczają godność królewską Chrystusa (złoto), wypływającą z połączenia się natury ludzkiej ( mirra) z Boską (kadzidło). Dzisiaj w kościele święci się te dary wraz z kredą przeznaczoną do oznaczenia drzwi domów – mówiła młodzież.
Nieodzownym elementem każdego święta jest wspólne, radosne kolędowanie.  Podopieczni 7 – 31 HP przyłączyli do Orszaku Trzech Króli, stając się aktywnymi  uczestnikami wydarzenia. Założyli na głowy złote,  papierowe korony, które przez lata stały się atrybutem święta…


DATA PUBLIKACJI: 2019-01-07 » Pozostałe aktualności