Strona główna  >   Lista aktualności   >   Radość dawania

Radość dawania

Młodzi samorządowcy z 7 – 3 OSiW przygotowali kolorowe paczki - pełne zabawek i słodyczy - dla dzieci absolwentów radomskiej jednostki.
Kadra wychowawcza monitoruje losy swoich podopiecznych, którzy ukończyli kształcenie w strukturach OHP. Na podstawie tych informacji identyfikuje ewentualne problemy, z jakimi borykają się absolwenci. Niektórzy byli uczestnicy na bieżąco informują wychowawców o zmianach zachodzących w ich życiu, a zwłaszcza o narodzinach dzieci.
- Postanowiliśmy podarować trochę mikołajkowej radości „pociechom” naszych koleżanek i kolegów. Dzięki uprzejmości darczyńców z zaprzyjaźnionych instytucji, „milusińscy” obdarowani zostali „kolorowymi paczkami”. W zamian otrzymaliśmy milion uśmiechów płynących z rozpromienionych dziecięcych buzi – mówili „Aktywni” z radomskiego ośrodka.
Młodzież napisała również dla dzieci kartki z wesołymi mikołajowymi wierszykami. Uczestnikom udało się przygotować 5 paczek, które trafią do: Dorotki, Marty, Zosi, Oskara i Wiktora.
Kolejna akcja (bo tego typu inicjatywy podejmowane są również z okazji świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia) przyniosła samorządowcom wiele radości i satysfakcji, bo przecież … „im więcej dajemy, tym więcej otrzymujemy, bo dawanie i branie to po prostu dwie strony tej samej monety”.
DATA PUBLIKACJI: 2018-12-05 » Pozostałe aktualności