Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Sprawa Polski jest najważniejsza…”

„Sprawa Polski jest najważniejsza…”

     Uczestnicy 7-2 HP wzięli udział w tegorocznych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
W dniu 24 października młodzież była na spektaklu: „Wincenty Witos – współtwórca Niepodległej”. Spektakl odbył się w Ostrołęckim Centrum Kultury. Wydarzenie zostało opracowane na podstawie biografii oraz pamiętników tego wybitnego polityka i działacza ludowego. Celem spektaklu było uczczenie pamięci Wincentego Witosa, wielkiego przywódcy i męża stanu zaliczanego do grona współtwórców niepodległej Polski. Biorąc udział w spektaklu młodzież mogła poznać historię życia Witosa. To była wspaniała lekcja historii.
           10 listopada młodzież ostrołęckiego hufca wzięła udział w sobotnim  pikniku militarnym „Służymy Niepodległej”, który odbył się na fortach Bema. Największą atrakcją cieszył się specjalnie sprowadzony czołg Leopard. W programie były m.in.: pokazy militarne, śpiewanie pieśni patriotycznych, poczęstunek oraz występy i koncerty.
- Nasi uczestnicy, którzy skorzystali z zaproszenia na piknik, mogli skosztować prawdziwej wojskowej grochówki. Podczas pikniku zaprezentowały się również orkiestry wojskowe. Próbowano pobić rekord w śpiewaniu „Marszu Pierwszej Brygady”, pieśni reprezentującej Wojsko Polskie. Piknik zakończył uroczysty Capstrzyk Niepodległości – opowiadały  Anna  Bajkowską-Suchecka oraz Iwona Nałęcz – wychowawczynie z mławskiej jednostki.
    Ponadto młodzież odwiedziła Mobilne Muzeum Multimedialne. Interesująca wystawa została zorganizowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mobilne Muzeum to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Niezwykłe spotkania z historią odbywały się w mobilnym module ekspozycyjnym. Wystawa została wyposażona w urządzenia najnowszej generacji, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje. Młodzież mogła wziąć udział w fascynującej wędrówce w czasie i przestrzeni. Podczas zwiedzania młodzież mogła w interesujący sposób zapoznać się z biografią sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego oraz Wincentego Witosa. Ponadto można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto budce, w tle ze wszystkimi wyżej wymienionymi postaciami historycznymi.
To była nieszablonowa lekcja historii – komentowała młodzież.
  

DATA PUBLIKACJI: 2018-11-13 » Pozostałe aktualności