Strona główna  >   Lista aktualności   >   Aktywni „Aktywni”

Aktywni „Aktywni”

Samorządowcy z 7 – 6 HP mają świadomość, że w otaczającej nas przestrzeni  jest wiele miejsc, w których można pomagać, tak jak jest też bardzo wiele czynności, które można wykonać …
10 października  „Aktywni” z 7 – 6 HP wzięli udział w  uroczystym otwarciu Skweru im. Wandy Lurie z udziałem m.in. Wandy Traczyk – Stawskiej ps. Pączek – uczestnika Powstania Warszawskiego,  władz państwowych i samorządowych oraz mieszkańców. 
„Dawny skwer zmienił się nie do poznania, mieszkańcy Woli zyskali bowiem piękną , nową przestrzeń, która pełni funkcję rekreacyjną, sportową i wypoczynkową” – podkreślano w okolicznościowych przemówieniach.
- Nasi wolontariusze wraz z przedszkolakami   współkreowali nieszablonowy projekt  -  wspólnie malowali kamienie, z których powstanie stonoga dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – opowiadał wychowawca z wolskiej jednostki,  Robert Wałaszewski, który poprowadził dla dzieci warsztaty artystyczne w plenerze.
Uczestnicy dowiedzieli się także kim była Wanda Lurie, którą uhonorowano -nazywając skwer w okolicy kolonii Wawelbergów, gdzie mieszkała - właśnie Jej imieniem. Ta „Polska Niobe”, była jednym z niewielu świadków rzezi ludności cywilnej, jakiej hitlerowcy dokonali na Woli.
- Niewielki Skwer, boisko, ławki, wokoło życie toczy się leniwie…Czy mieszkańcy osiedla pamiętają o tej wstrząsającej historii? Nie potrafię nawet wyobrazić sobie ogromu jej cierpienia.  Widzieć śmierć trojga własnych dzieci, egzekucje setek ludzi, ostatkiem sił wydostać się z miejsca kaźni i urodzić kolejne dziecko…- to niewyobrażalne – mówiła Ola – absolwentka 7 – 26 HP, która wraz z młodzieżą z 7 – 6 HP uczestniczyła w uroczystościach.  
 „Aktywni” z wolskiej jednostki dynamicznie współpracują z Publicznym Przedszkolem  Kwiatki św. Franciszka.  Zaprosili także swoich młodszych kolegów do udziału w zabawie, dzięki której przedszkolaki poznawały jesienną przyrodę i poszukiwały jej „owoców” – kasztanów, żołędzi, różnobarwnych liści, aby podczas warsztatów artystycznych  nadać  im nowe i często zaskakujące zastosowanie.
Wolontariusze postawili sobie również za cel ułatwienie życia naszym skrzydlatym przyjaciołom i już teraz przygotowują się  do akcji dokarmiania ptaków zimą.
Podczas zajęć ekologicznych młodzież dowiedziała się, że „skrzydlaci przyjaciele”  są naturalnym sprzymierzeńcem człowieka w walce ze szkodnikami i chwastami. Podczas zimy mają utrudniony dostęp do pokarmu, giną wtedy z głodu i wycieńczenia.
- Warto pomagać. Mamy poczucie, że robimy coś dobrego. Taka mała rzecz, a cieszy – komentowała młodzież.


DATA PUBLIKACJI: 2018-10-10 » Pozostałe aktualności