Strona główna  >   Lista aktualności   >   Jak walczyć z depresją …?

Jak walczyć z depresją …?

W płockiej jednostce 7- 11HP zakończyła się  realizacja kolejnego modułu wsparcia systemowego w projekcie współfinansowanym ze środków UE pn. „Stawiam na przyszłość” – cykl grupowych i indywidualnych zajęć z psychologiem z zakresu zapobiegania depresji wśród młodzieży.
Uczestnicy warsztatów otrzymali podstawową wiedzę na temat niekorzystnych schematów myślenia, destrukcyjnych prób radzenia sobie z problemami natury egzystencjalnej,  dowiedzieli się jak rozpoznawać pierwsze symptomy choroby, jak leczyć depresję i radzić sobie z jej skutkami, alby moc prawidłowo funkcjonować. Zastosowane podczas warsztatów zadania i ćwiczenia zwiększyły świadomość dotyczącą tego typu zaburzeń.  Forma zajęć oraz atmosfera szkolenia była doskonale dopasowana do grupy docelowej, dzięki czemu beneficjenci aktywnie uczestniczyli w spotkaniach zyskując  większą świadomości własnych myśli i uczuć…
- Depresja jest chorobą, która wyniszcza człowieka nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, dlatego tak ważna jest profilaktyka tej choroby – opowiadał psycholog.
Uczestnicy dzięki warsztatom nabyli niezbędną wiedzę, która w razie pierwszych niepokojących objawów może się przydać, by sobie z nimi poradzić.
DATA PUBLIKACJI: 2018-10-10 » Pozostałe aktualności