Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Miesiąc pamięci”

„Miesiąc pamięci”

Młodzież z 7 – 2 OSiW, w ramach programu edukacji medialnej, obejrzała film pt. „Amerykański korespondent”, a przygotowana przez wychowawców „obudowa dydaktyczna” pozwoliła na przeprowadzenie spójnego bloku zajęć związanych z czasem wojny i okupacji …
Obraz ukazywał codzienne życie mieszkańców Warszawy przed wybuchem II wojny światowej, a także w pierwszych tygodniach po inwazji wojsk III Rzeszy na Polskę.  Uzupełnieniem projekcji była możliwość zwiedzenia ekspozycji pt. „Tatusiu, kiedy wrócisz”. Wśród rekwizytów znajdowały się stare fotografie, listy żołnierzy do rodzin, umundurowanie oraz broń jaką się posługiwali.
- Polska była pierwszym krajem, który został zaatakowany przez wojska hitlerowskie. Nasz naród wiele wycierpiał. Wojna wciąż jest tematem wielu powieści, wierszy i dramatów. Nie możemy zapomnieć o koszmarze, który odcisnął trwałe piętno na psychice ludzi, który zmienił bieg historii i całe oblicze współczesnego świata. A tego typu „twórcze zajęcia” wspomagają pamięć  – opowiadała młodzież.


DATA PUBLIKACJI: 2018-09-07 » Pozostałe aktualności