Strona główna  >   Lista aktualności   >   Spotkanie z „uliczną” Melpomeną

Spotkanie z „uliczną” Melpomeną

18 lipca, grupa młodzieży z Rabsztyńskiej, w ramach kreatywnego spędzania czasu wolnego skorzystała z oferty „spektakli ulicznych” Teatru Polonia Krystyny Jandy, prezentowanych, jak co roku, na Placu Konstytucji.
To wakacyjne spotkanie z kulturą unaoczniło młodzieży fakt, że teatralnej sztuce może służyć dowolna przestrzeń miejska. Wystarczy tylko wprowadzić aktorów i widzów, by przedstawienie wdarło się w przestrzeń dla teatru nieprzystosowaną…
- Dzięki edukacji teatralnej młody człowiek staje się bardziej wrażliwy i głębiej zaangażowany. Młodzież zyskuje szansę na przeżycia niezwykłe i autentyczne – mówili wychowawcy.
Młodzi ludzie mieli okazję uczestniczyć w plenerowym przedstawieniu sztuki „Związek otwarty”. Egzystencjalna problematyka spektaklu, narracyjna opowieść o ludzkich odczuciach, emocjach, niezaspokojonych potrzebach i pragnieniach poruszyła młodzież.
- Dowiedzieliśmy się jak interesująca i przy tym zabawna może być uwspółcześniona wersja kompilacji farsy z commedią dell’arte. Katalizatorem akcji tego utworu scenicznego i niewątpliwie najważniejszym jego wątkiem były relacje damsko – męskie w „wolnych związkach”. To był taki rodzaj „teatru w teatrze”, o zabawnej fabule, z wykorzystaniem komizmu sytuacyjnego, o wcale niezaskakującej puencie. Uwagę przyciągały wartkie i błyskotliwe dialogi. Tak, więc czas „z kulturą” minął nam błyskawicznie – mówili uczestnicy z wolskiej jednostki.DATA PUBLIKACJI: 2018-07-18 » Pozostałe aktualności