Strona główna  >   Lista aktualności   >   XVIII Giełda Szkół

XVIII Giełda Szkół

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Turystyczno-Gastronomicznych odbyła się XVIII Giełda Szkół w Powiecie Mińskim, w której uczestniczyła również jednostka z 7-19 Hufca Pracy  wraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Siedlec oraz Powiatowym Cechem Rzemiosł Różnych. 
Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Starosta Miński – Antoni Jan Tarczyński oraz dyrektor szkoły – Rafał Skrzeczyński. Głównym celem przedsięwzięcia było przedstawienie młodzieży oferty poszczególnych szkół średnich i branżowych I stopnia z terenu  powiatu mińskiego. Nie  zabrakło Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Mińska Mazowieckiego i Sulejówka. 
Młodzi ludzie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz kierunkami kształcenia w jednostkach opiekuńczo-wychowawczych OHP nowym roku szkolnym 2022/2023. Na giełdzie promowało się kilkanaście szkół, a wśród nich ofertę edukacyjną przedstawił również miński hufiec pracy oraz CEiPM z Siedlec. Giełda jest dobrą formą promocji, która pozwala w bezpośredni sposób dotrzeć do potencjalnych kandydatów i zachęcić młodzież do realizowania nauki na zasadzie uczestnictwa w OHP. Otóż wybór konkretnego zawodu nie jest rzeczą łatwą, liczy się bezpośredni kontakt z wychowawcą bądź z uczestnikami. Może to pomóc ukierunkować swoje wyobrażenia o konkretnym zawodzie. Giełda cieszyła się dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród młodzieży i rodziców, a bezpośredni kontakt pozwalał uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. 
- Liczymy na trafne wybory tegorocznych absolwentów klas podstawowych – komentowała kadra 7-19 HP  z Mińska Mazowieckiego wraz z CEiPM z Siedlec wraz PCRR z Mińska Mazowieckiego.


DATA PUBLIKACJI: 2022-05-14 » Pozostałe aktualności