Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Powrócisz tu…”

„Powrócisz tu…”

14 maja kadra z 7-4 Hufca Pracy zorganizowała dla swoich podopiecznych  wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Kogutem”.
„Wioska Pod Kogutem” w miejscowości Krępa od kilku już lat jest cyklicznie odwiedzania przez uczestników z praskiej jednostki. Urokliwe miejsce, oddalone od zgiełku miasta, oferujące mnóstwo atrakcji na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego zauroczy każdego, kto się tam znajdzie.
Obiekt jest całkowicie bezpieczny, a czas w nim spędzony ucieka nieubłaganie. Atrakcje zorganizowane przez animatorów pracujących w gospodarstwie to m.in. zwiedzanie minizoo, gra terenowa, własnoręczne wyrabianie masła wraz z degustacją oraz ognisko z kiełbaskami. W zagrodzie oprócz kur, kaczek i gęsi młodzież z 7-4 HP mogła zobaczyć także konie, osiołka, ostronosa, lamę, owce, kozy, świnie i króliki. A wokół zagród krzątały się wszędobylskie pieski i koty.
Wychowawcy z 7-4 HP organizując tego typu wycieczkę chcieli uatrakcyjnić sposób zagospodarowywania czasu wolnego wśród uczestników i pomóc w wyładowaniu nadmiaru nagromadzonej energii.
- Była to rozrywka i edukacja w sielskiej scenerii – mówiła Olga- wychowawczyni z 7-4HP.
W Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Kogutem” nie można się nudzić. Dzięki tym zajęciom młodzież z praskiej jednostki pobudziła się do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, zapoznała się z zasadami ochrony środowiska i z dobrodziejstwami przyrody. Miała możliwość dowiedzieć się czegoś więcej o egzotycznych zwierzętach i o prowadzeniu agroturystyki. Poznała piękno polskiej wsi i zmieniła swoje nastawienie do osób z małych miejscowości.
Tego typu zajęcia zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i zadowoleniem uczestników z możliwości wzięcia w nich udziału. Tak było i tym razem. O pamiątkę z wycieczki w formie zdjęć zadbał wychowawca 7-4 HP -  Mirosław Sawicz, który był w Krępie po raz pierwszy i nie ukrywał swojego zachwytu nad tym miejscem.
Młodzież i kadra z 7-4 HP wróciła do Warszawy zadowolona i naładowana pozytywną energią.
- Chcemy bardzo wrócić tu jeszcze -  mówiła młodzież.


DATA PUBLIKACJI: 2018-05-14 » Pozostałe aktualności