Strona główna  >   Lista aktualności   >   Strzelali w "10"

Strzelali w "10"

12 maja na Strzelnicy CWKS „Legia” Warszawa – Rembertów odbył się VI Wojewódzki Turniej Strzelectwa Sportowego o Puchar Komendanta Mazowieckiej WK OHP.

Celem imprezy zorganizowanej przy współpracy Bractwa Strzeleckiego Salwa, była popularyzacja alternatywnych form spędzania czasu wolnego, kultury i aktywności  fizycznej, wdrażanie do zdrowej rywalizacji przy zachowaniu zasad fair play przy jednoczesnej integracji uczestników z mazowieckich jednostek wychowawczo - opiekuńczych.

Strzeleckie zmagania otworzył Wiesław Leszko – Mazowiecki Wojewódzki Komendant, który życzył wszystkim dobrej zabawy i celnych strzałów.
Certyfikowani instruktorzy z Bractwa Strzeleckiego Salwa udzielili zawodnikom szczegółowego instruktażu na temat obsługi broni palnej oraz zasad bezpiecznego zachowania na strzelnicy. Zgodnie z regulaminem zawodów wszyscy mieli do dyspozycji pistolet, karabin i strzelbę gładkolufową. Uczestnicy otrzymali także sprzęt ochronny – słuchawki oraz okulary i dopiero tak wyposażeni przystąpili do swojej strzeleckiej przygody.
Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach: zespołowej i indywidualnej. Zawodnikom towarzyszył dobry humor i „odrobina” zaciętej rywalizacji - wszystko w duchu zasad fair play..
Po obliczeniu wyników -  w klasyfikacji zespołowej niekwestionowanym liderem okazał się zespół z mińskiej jednostki 7 – 19 HP (445 punktów). Po srebro sięgnęła drużyna z Wołomina (7 – 36 HP) uzyskując sumarycznie 397 p. Na trzeciej pozycji uplasował się warszawski team z 7 – 22 HP zdobywając 385 p. 

W konkurencji indywidualnej I miejsce zajął Daniel Opara z Wołomina (7-36 HP - 180 p.), II miejsce Maksymilian Majewski z Mińska Mazowieckiego (7-19 HP – 175 p.), III miejsce wywalczył Mateusz Ząbek z Warszawy (7- 22 HP - 161 p.)

Tak wspaniałe wyniki były treningów i konsekwencji w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu, jednak nie byłoby ich zapewne bez motywującego wsparcia  wychowawców, którzy wraz ze swoimi podopiecznymi wzięli udział w odrębnej konkurencji i powalczyli o laury. Okazało się, że osiągnęli oni równie imponujące wyniki: I miejsce zdobył Mariusz Talarek z ZKiW MWK OHP, II miejsce Piotr Nowicki z 7-19 HP, zaś III miejsce zdobyła Katarzyna Kownacka z wyszkowskiej jednostki 7 – 8 HP.
      
Uroczystego zakończenia Turnieju dokonał Wiesław Leszko – Komendant MWK OHP, który podziękował wszystkim za udział i sportową postawę. Wraz z Beatą Sikorzak – kierownikiem ZKiW,  Andrzejem Domańskiem – prezesem  SBS i Piotrem  Szulcem  – z-cą dyr. OSiR w Wołominie wręczył zwycięzcom puchary  i dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy tej sportowej  imprezy zostali obdarowani pamiątkowymi medalami.

http://www.salwa.pl/attachments/794_Protok%C3%B3%C5%82_m%C5%82odzie%C5%BC_2018_05_12.pdf

DATA PUBLIKACJI: 2018-05-12 » Pozostałe aktualności