Strona główna  >   Lista aktualności   >   7-11 HP na Pikniku Europejskim

7-11 HP na Pikniku Europejskim

12 maja uczestnicy z 7-11 Hufca Pracy wzięli udział w Pikniku Europejskim, który został  zorganizowany  z okazji 14. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Młodzież w barwnym korowodzie przeszła ulicami miasta reprezentując w tym roku Mytiszczi -  rosyjskie miasto  partnerskie Płocka – z którym współpracę w zakresie m. in.  kultury, sportu i oświaty rozpoczęto już w 2006 roku.  
Impreza była nie tylko  okazją do spotkania z dorobkiem kulturalnym „zjednoczonej w różnorodności Europy”, ale także możliwością zaprezentowania płockiej „otwartości na świat” .  Liczne atrakcje - wystawy, kiermasze, konkursy i występy zespołów muzycznych cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców.
- Biorąc udział w przedsięwzięciu  chcieliśmy podkreślić ideę integracji europejskiej. Piknik Europejski jest naszym corocznym świętem - mówiła z dumą młodzież z płockiego OHP.
Parada zakończyła się na Starym Rynku. Tam stały – przygotowane przez szkoły  -  stoiska   prezentujące całe bogactwo państw UE i miast partnerskich Płocka z innych kontynentów. Tu właśnie zakończyła się parada i zaczęło wspólne świętowanie….


DATA PUBLIKACJI: 2018-05-12 » Pozostałe aktualności