Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Jeszcze jeden dzień, jeszcze jeden sen...”

„Jeszcze jeden dzień, jeszcze jeden sen...”

- to tytuł spektaklu profilaktycznego dotyczącego zagrożeń uzależnienia od środków psychoaktywnych przedstawionego przez krakowski Teatr „Maska” dla młodzieży z mokotowskiej jednostki 7 – 28 HP.

10 maja – w ramach programu „Świadomie STOP! Bezpiecznie STOP! Zdrowo STOP!” – kadra wychowawcza zadbała również o przygotowanie młodych ludzi do podejmowania bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku oraz ukształtowanie właściwych nawyków związanych  ze spędzaniem czasu wolnego.

Samo przedstawienie jest autorskim dziełem dwojga aktorów. Jego treść została opracowana przy współpracy z pedagogami i psychologami. Jego fabuła  jest głęboko osadzona w dzisiejszej rzeczywistości i ukazuje typowe losy młodzieży wierzącej, że dzięki środkom psychoaktywnym ich życie stanie się łatwiejsze. Tak też potoczyły się losy Joanny, bohaterki „Jeszcze jeden dzień, jeszcze jeden sen...”. Uzależniona od narkotyków dziewczyna żyje z dnia na dzień, nie przejmując się tym, co przyniesie jutro. W końcu pewnego dnia budzi się na sali szpitalnej. W sąsiedniej sali leży Filip, chłopak dla którego każdy przeżyty dzień jest darem losu, bowiem oczekuje na przeszczep wątroby ratujący życie. Spotykają się...
- Przekaz jest czytelny i dogłębnie bolesny, jedynym „remedium” jest  uświadamianie zagrożeń związanych z ryzykiem uzależnień. Tego  nigdy nie jest za wiele. Lepiej zapobiegać „przed”, niż żałować „po” - zwłaszcza, gdy stawką jest życie – argumentowali wychowacy.

DATA PUBLIKACJI: 2018-05-10 » Pozostałe aktualności