Strona główna  >   Lista aktualności   >   Targi Pracy

Targi Pracy

W miniony piątek w  Zespole Szkół Nr. 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku przy ul. Sienkiewicza 8, odbyły się Targi Pracy. Organizatorami  byli:
- Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP
- Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie oraz Zespół Szkól nr.1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.
Współorganizatorami targów byli;
- Uczelnia Techniczno – Handlowa im. H. Chodakowskiej.
- Wydział zamiejscowy w Płońsku, 7-35 Hufiec Pracy w Płońsku.
- Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku.
Gości przywitała Pani Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie – Wiesława Cichowska i Pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku – Ewa Głuchowska. Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni gości m.in: Starosta Powiatu Płońskiego – Pani Elżbieta Wiśniewska, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie – Pan Jakub Gwoździk, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku – Pani Agnieszka Nec, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ciechanowie – Pan Robert Morawski, Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie – Pan Michał Wojtusik, Komendant Powiatowy Policji w Płońsku – Pan Inspektor Jarosław Brzozowski, Dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie oddział Poświętne – Pan Jarosław Grabowski.
Część konferencyjna została przeprowadzona w formie prelekcji. Temat: „Aktywność na rynku pracy - planowanie kariery edukacyjno-zawodowej” omówiła Pani Małgorzata Piechna - doradca zawodowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie- Filia w Ciechanowie,  natomiast „Wybór zawodu  - poznanie lokalnego rynku pracy” - przedstawiła  Pani  Sylwia Bogucka - doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku. Temat: „Rynek pracy dzisiaj - jak Covid 19 zmienił zapotrzebowanie na umiejętności” - zaprezentowała Pani Beata Zielińska - doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Mławie. Ponadto  Pan Andrzej Śniegocki - asystent EURES Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie - Filia w Ciechanowie omówił aspekty „Bezpieczeństwa i praw pracowniczych pracowników sezonowych - praca za granicą”. Uczestnicy targów mieli możliwość zapoznania się z ofertą CEiPM w Ciechanowie, Hufca Pracy w Płońsku oraz lokalnych jednostek OHP a także spotkania i konsultacji ze specjalistami naszego Centrum. Z atrakcyjnych ofert skorzystać mogły zarówno osoby bezrobotne jak również młodzież ucząca się, absolwenci szkół oraz uczestnicy OHP. Podczas wydarzenia ekspozycje stoisk informacyjno-wystawienniczych prezentowały instytucje rynku pracy, służb mundurowych oraz przedsiębiorcy, m. in: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie - Filia w Ciechanowie, Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku, Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Płońsku, Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój” w Ciechanowie, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego w Warszawie, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe - Cukiernia Zbigniew Dołęgowski,  FABA  - Spółka  Akcyjna w Baboszewie,  AMP Logistyka  Sp. z o.o.  w Płońsku,  METALTECH - PIASECKI  w Ciechanowie. Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, w tym najbardziej stoiska służb mundurowych.  Oferta tych służb w szczególności wpisała się w realizację celów przedsięwzięcia, zważywszy na fakt, iż w ZS nr 1 są m.in. klasy o profilu mundurowym. Młodzi ludzie byli zainteresowani tym jak mogą w najbliższej przyszłości zadbać o dobry start i wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjno - zawodowej. Organizując Targi Pracy pamiętaliśmy o tym że młody człowiek to nasza przyszłość, a jak ta przyszłość będzie wyglądała zależy również od Nas i możliwości jakie damy młodym ludziom. Targi pracy były strzałem w przysłowiowa dziesiątkę, bo w dzisiejszych czasach kiedy króluje internet i szukanie ofert pracy online, nic nie zastąpi osobistego kontaktu z przyszłym pracodawcą. Przedsięwzięcie jakim były Targi Pracy dały możliwość przeprowadzenia rozmów bezpośrednich a przede wszystkim odpowiedzi na pytania i wątpliwości, które rodzą się w głowach młodych ludzi.

DATA PUBLIKACJI: 2021-10-12 » Pozostałe aktualności