Strona główna  >   Lista aktualności   >   Spotkanie z Melpomeną

Spotkanie z Melpomeną

5 października, grupa absolwentów z Rabsztyńskiej, w ramach kreatywnego spędzania czasu wolnego skorzystała z oferty Och Teatru, w którym obejrzała spektakl „Mayday”  Ray`a Cooney`a w świetnej inscenizacji Krystyny Jandy.
Priorytetem spotkań z absolwentami jest nie tylko  zacieśnienie więzi „pokoleniowych”,  ale  także  wymiana doświadczeń, informacji oraz refleksji..., a dzięki edukacji teatralnej młody człowiek staje się bardziej wrażliwy,  zaangażowany i zyskuje szansę na prAzeżycia niezwykłe i autentyczne – mówili wychowawcy.
Młodzi ludzie mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu sztuki uchodzącej za najzabawniejszą komedię świata.  Egzystencjalna problematyka spektaklu, narracyjna opowieść o ludzkich emocjach, zaskakujących potrzebach i pragnieniach poruszyła młodzież. Katalizatorem akcji tego utworu scenicznego i niewątpliwie najważniejszym jego wątkiem były relacje damsko – męskie w „sformalizowanych i wolnych związkach”. To był taki rodzaj „teatru w teatrze”, o zabawnej fabule, z wykorzystaniem komizmu sytuacyjnego, o dość zaskakującej puencie. Uwagę przyciągały wartkie i błyskotliwe dialogi. Tak, więc czas „z kulturą” minął nam błyskawicznie – mówili absolwenci z wolskiej jednostki.
A po spektaklu był jeszcze czas na chwilę wspomnień. Dziewczęta opowiadały o sukcesach na ścieżce kariery zawodowej, spełnieniu osobistych celów i zamierzeń...

DATA PUBLIKACJI: 2021-10-06 » Pozostałe aktualności